Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikroham lenne?

Ez panikroham lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes az életem és nagyon sok feszültségnek vagyok kiteve a munkahelyemen. Egyszerre dolgozom és suliba járok, plusz a családi életemben is elég nagy és elhuzodo konfliktusok vannak,amig évek óta nincsenek megoldva. Ezek tetejébe meg borderline is vagyok, ami amúgy is elég nagy szívás önmagában. Lényegében önfenntartó vagyok és mindezekkel a terhekkel ez elég fárasztó és kimerito. Úgy érzem tulterhelem magam, de nemtudom egyik terhemet se lerakni, mert mindegyik fontos.. A munka, az iskola.


Többször van olyan, hogy rosszul leszek, ami annyit takar, hogy legszomjam van, merev minden izmom, fáj a mellkasom szív tajekon, kiszárad a szám, nem bírok nyelni és olyan érzés, mintha mindjárt össze esnek, vagy hogy most fogok szivrohamot kapni. Olyan mintha begorcsolne a szívem és nehezen veszek levegőt. Ha veszek is, nemtudok mely levegőt venni, csak sok kicsit, mintha "nem férne" belém több levegő.. Elég furcsa érzés. Közben le is zsibbadok és eléggé kifaradok ebben. Olyan mint valami szorongásos roham és az a rossz, hogy mivel megijedek ettől, ezért rosszabb is lesz, megjobban elkezd verni a szívem és fáj. Másnak is volt ilyen? Ez lenne a panikroham?


Mit lehet tenni ilyenkor, hogy elmuljon? Bele lehet halni ebbe? Nyilván nem a pánik rohamba, hanem pl abba hogy így fáj közben a szívem. Nem kapok infarktust miatta?


Előre is köszi! Várok tapasztalatokat, ki hogy birkózik meg ezzel.


2019. okt. 9. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fogsz infarktust kapni, kb. olyan hatással van egy pánikroham az emberre, mintha futna egy nagyot (legalábbis a klasszikus pánikroham esetén, de a leírtak alapján neked az van). Keress fel egy pszichoterapeutát, lehet megoldható gyógyszer nélkül is.
2019. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, panikroham. En is ezt ereztem, mikor ramtort. Eloszor probalj meg egy magnezium- B vitamin kombo kurat, az is segithet sokat. Valoszinu a feszitett tempoban elfaradtak az idegeid, sajnos nem vegesek azok sem. :(

Milyen helyzetekben tor rad a panik?

2019. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Neten nézd meg a légzéstechnikát, amit tudsz alkalmazni a kezdődő rohamkor. Az is sokat segíthet, mert az a baj rohamkor elkezdünk össze-vissza lélegezni, ami nagyon sokat ront a helyzeten. Illetve hallgass meditációt. Van pánikroham leküzdéséhez is. Neten találsz fent többfélét. Nem fogsz meghalni, tudom mennyire ijesztő és rossz érzés akkor átélni. Mintha a világ elmúlna. De a legjobb lenne egy pszichoterápia.

Nekem attól múlt el és a sok meditációtól.

Olyan szinten voltam, hogy hónapokon át volt, hogy napi 2 is volt. Már nem bírtam. Tudtam magamtól nem fog menni, mert túl sokáig húztam azt, hogy segítséget kérjek. Egy ideig utcára sem mertem kimenni magamba, illetve ha itthon voltam egyedül, azonnal jelentkezett a roham.

Nekem újra kellesz kezdeni a meditáció hallgatását minden nap, mert tegnap volt egy olyan esemény ami megviselt nagyon és a mai nap már kezdte kiváltani a rohamot, ami már kb. 8hónapja nem volt. Így ma még nem nagyon tudtam mit kezdeni magammal. Próbálok olyan dolgot találni ami eltereli a figyelmemet.

Kitartást Neked.

Egy a lényeg, sose tartsd magadba a gondokat, ha van barátnő vagy olyan családtag akiben megbízol, beszélj vele róla és az is segít.

2019. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!