Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? 2 hónapja...

Mi bajom lehet? 2 hónapja erős szorongás érzés szinte egész nap.

Figyelt kérdés
Ha relaxációs videót nézek a youtube-on, akkor képes vagyok elengedni magam, de egyébként szinte folyamatos testi tüneteim vannak. Gyomorgörcs, mellkasi szorítás, nyelőcső görcs, hányinger kisebb, de inkább nagyobb intenzitással. Már szedek frontint és Escitilt egy hónapja, de szinte alig mérséklődött. Ez mi az isten? A GAD nem jár egész napi szorongásos tünetekkel, a pánikbetegség meg rohamokban jelentkezik. Már lefogytam vagy 10 kilót, mert étvágyam sincs. Mintha folyamatos tresszhormonnal lenne tele a szervezetem.

2019. szept. 4. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A szorongássos érzést a B vitamin és a jód hiánya is okozhatja.

Nekem már eleve egy sima pár napig szedett multivitamin segíteni szokott. De olyan amiben nagy mennyiségben van B vitaminok és jód.


Volt egy nagyon nehéz idöszakom és elkezdödött már pánik roham is. Már nappal is ezek az érzéseim voltak mint neked, és akkor gondoltam kiprobálom a b vitamint. Akkor csak B vitamin komplexet szedtem és 2 nap után sokkal jobban voltam. Ezek után akkor veszek be multivitamint ha rossz érzésem van vagy nagyon álmos, letört vagyok.

2019. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én zabáltam a B vitamint, de semmit nem használ.
2019. szept. 4. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Az antidepresszánsok eleinte még fokozzák is a szorongást, mielőtt csökkenteni kezdenék. Ez simán lehet 4-8 hét is. Szerintem amíg nem kezd el jól hatni, addig szedjél több nyugtatót.
2019. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még idő kell az escitalopramnak. Hány mg-ról indultál? 5 vagy 10?
2019. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szorongás? Nekem is ez van amúgy... És nem tudom, mitől lehet.
2019. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 mg-ról indultam, most 10 mg Escitilt szedek és előtte erősebb volt a szorongás, azóta javult egy kicsit (kb. 1 hónapja szedem), de még mindig nincs olyan, hogy na most nyugodt vagyok (kivéve, ha - mint említettem - relax videót nézek). Utolsó, neked mióta van ugyanez?
2019. szept. 4. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem valami belülről nyomaszt, egy ptsd valószínű, amit a tudatalattidban benne van és szorongásként jön elő. érdemes lenne leülnöd magadban és megkérdezni magadat mi a baj, valószínű a belső éned majd válaszol. egy trauma, bármii előhozhatja a pánikot és a szorongást. nekem pl. az erős melegfront is hat rám, sőt, amikor 35 fokok voltak, fos volt a nyaram nagyon. ma pl. melegebb van, rögtön fejfájás szédülés és extra szorongás. valószínű az agyi erek ahogy tágulnak a melegben azt nem bírom. nagyon sokan ezzel szenvednek, nem lepődnék meg ha te is frontos lennél. de csk egy ötlet. nézesd meg a vérnyomásodat is, cukrot stb. egy nagy labort csináltass.
2019. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak szorongást tapasztalsz akkor nézz utána

A spitomin nevű szorongást csökkentőnek

Ez gyengébb mint a antidepresszáns és nem benzo

Mint a fronton xanax kevesen használják de nekem

Bejött 90%ban rendbe hozott. Háziorvos

Feliratos egy próbát megér

Sok sikert

2019. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!