Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék?

Pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés

4 nappal ezelőtt éjszaka egyszercsak megugrott a pulszosom olyan 120-130-ra, bementünk párommal az ügyeletre, csináltak egy ekg-t, ott annyit mondtak hogy Synus tachycardia, nyugodjak meg, valszeg dobbant egy nagyot a szívem,és biztos ezen megijedtem, kaptam nyugtatót meg bétablokkolót, hazaküldtek, es javasolták hogy hagyjam abba a dohanyzast mert van egy kis balpitvar megnagyobbodásom.

A következő nap kicsit furán telt, nem mertem annyi cigit elszívni mint amúgy, egész nap különösebb problema nem volt, este hazamentem munkából, es már az esti cigit se mertem elszívni, nehogy megint az legyen.

Köv. nap egesz délelőtt olyan fura idegesség szállt rám, akkor egy pár szállal több cigit szívtam el. Aznap voltam a háziorvosnál, nézekk egy ekg-t, azt mondta az jó, es biztos csak a stressz, felirt valami gyógyszert hogy napi fel szemet vegyek be es az majd ha meg akarna ugrani a pulzusom, megfogja.

Na bementem a munkahelyre, es kezdődött a baj.

Járkáltam kicsit a gyárban, majd éreztem hogy kicsit szédülök, visszamentem az ebédlőbe, pihegni kicsit, megint ki a gyába, megint vissza, na mondom akkor beveszek egy felet abbol a gyógyszerböl, utána fokozatosan rosszabbúl lettem.

Elsőnek csak a kezem ujjainak a hegyei kezdtek el zsibbandni, majd fokozatosan az egész kézfejem, a fülem mögött a lábfejem, ilyen furán görcsre állt a szám és a kezem, és iszonyat gyors volt a pulzusom, munkatársam ki se tudta tapintani, hoztak vérnyomasmérőt, az errorozott, nem tudott mérni, lefektettek, hívták a mentőt, bevittek, 2 labor és 4 ora ekg-s megfigyelés után azt mondták hogy elvileg komoly szervi bajom nincs, zárójelentésre is azt írták hogy pánik szerű rohamom volt.

Most hogy 2 napja hazajöttem a korházból, egesz nap olyan futa idegessék van rajtam, mintha folyamatosan izgulnék valami miatt.


Ha valaki járt már hasonlóan nagyon megköszönném a válaszát.


UI: Ha esteleg pánikbeteg lennék, mennyire erősítené fel az, hogy most ezzel a dologgal párhuzamosan elkezdtem leszokni a dohanyzásról?



2019. szept. 22. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém. Lehet pánik. Nyílván a cigi megvonás idegesebbé tehet most még. B vitaminokat, citromfű teát v cseppeket ajánlanék. Hidd el, az agyad játszik veled!
2019. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A pánik ilyen. Átéltem párszor. Borzalmas.
2019. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez pánik, nyugtato, betablokkolo rá a leghatásosabb. plusz gyors hatású vérnyomáscsökkentő

Háziorvossal elég ezeket megbeszélni, meg feliratni.


Ijedtségből indul, aztán indokolatlanul tovább fokozódik.


Ami jó hír, hogy semmiképp sem életveszélyes, mint ahogy tűnik belülről. Valószínű lelki okai lehetnek, nálam volt.

2019. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ui: a fura idegesség az, hogy félsz megismétlődik, és félelmetes egy állapot ez.

Nekem volt már vagy 15 ilyen rohamom, több éve kezdődött, sajna ritkán visszatér, de lehet előre érezni, és azonnal gyógyszert kell bevenni, nekem ez segít.


Jártam 4 pszichológusnál, 3 TB-s, mehetnének közmunkára olyan jók.

A 4-nél otthagytam 300 ezer Ft-ot, és hát mondjuk hogy egy nagyon kicsit segített, de inkább csak lehuzott pénzzel, és azért kedves volt.

2019. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a koffein minden formáját kerüld, ha lehet a cigit is, de utóbbi nem egy egyszerű dolog
2019. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy nikotin tapaszt nemártana az elején, mert a cigi is függőséget okoz, szóval lassabban kéne letenni.
2019. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!