Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és élni...

Depressziós vagyok, és élni sincs kedvem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolok arra, hogy mindegy lenne ha nem is élnék. Nem is hiányoznék senkinek. Egy életem egy roncs. 29 évesen elmondhatom, hogy semmit se sikerült elérnem az életben. Olyan kiábrándultnak érzem magam az életből. Se barátaim, se párom nincs, egész életemben csak egyedül vagyok. Igaz volt már kapcsolatom, de mindegyik rövid ideig tartott, és becsültek meg, mint más nőket. Ezért is irigykedek mindenkire akinek van párja, vagy férje, aki szereti őket. A családomra se igazán számíthatok, ők is azt mondják, ha akarom öljem meg magam, legalább nyugtuk lesz tőlem. Ha másokkal összehasonlítom magam, mindig alul maradok. Meg szerintük csak nyávogok, nincsenek is valódi problémáim. Szerintük is az életben nem volt még sikerem, de kudarcom sem.

Reggel sokáig alszok, és gyakran rám jön csak a sírás is.

Jártam pszichiáternél, és szedek antidepit, de még 1 hete.


2019. okt. 11. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Te magad vagy saját életed alakítója, más nem tudja helyetted megcsinálni azt, hogy pl. jó munkahelyed legyen.


Mit teszel azért, hogy rendbe gyere? Olvasol önfejlesztő, pszichológiai könyveket? Minden egyes nap teszel azért, hogy javíts magadon, hogy szeresd magad?

Vagy csak sajnáltatod önmagad és irigykedsz másokra. Mindenki tesz azért, hogy jó legyen az élete, nagyon keveseknek adatik az meg, hogy a fenekét beteszik egy jó munkahelyre, vagy gazdag családba születik.

Egy jó párkapcsolatért pedig igenis, mind a két félnek tenni kell napi szinten.


Soha ne hasonlítgasd magad másokhoz, mindig csak saját magad legyen a mérce, hogy honnan hova jutottál.

2019. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
De imádom az ilyeneket mint az #1-es válaszoló. "Sajnáltatod önmagadat." A depressziós nem sajnáltatja saját magát hanem a problémáit hangoztatja,és sajnos vannak olyan emberek akik mégjobban belerúgnak. Kérdező. Semmit sem tudsz tenni. Az ilyen közhelyes tanácsok mint hogy változtass az életmódodon nem segítenek egy depressziósnak. Ha az antidepresszánst szeded annak 2 hét kell talán akkor jobban fogod érezni magadat. De ez nem biztos. Az öngyilkosság sok esetben érthető amikor az ember nem tud változtatni sehogy sem. Mert a környezete arra kényszeríti. Tehát megértem ha kezded feladni. Ismerem az érzést.
2019. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

#2


" A depressziós nem sajnáltatja saját magát hanem a problémáit hangoztatja"

Igen, és megoldódik a problémája azáltal, hogy folyton ezt hangoztatja?


" Semmit sem tudsz tenni."

De igen, tud, de tudom, ezt a legkönnyebb mondani, hogy semmit nem tud tenni.

Sok erő, akarat, kitartás, motiváció szükséges. És a legtöbb ember akaratgyenge, de elvárják, hogy elfogadják őt olyannak, amilyen, de ő, ha beteg, azért semmit nem tesz, hogy meggyógyuljon.


Na, pontosan az ilyen mentalitás miatt hazánk az egyik legbetegebb nemzet. Mivel a legtöbben az egészséget természetesnek veszik, de semmit nem tennének meg azért, hogy ezt megőrizzék, aztán, ha megfáznak, vagy betegek lesznek, mennek az orvoshoz, hisz neki meg az a dolga, elméletben, hogy meggyógyítson. És neked mi a dolgod, hogy megőrizd az egészséged?

2019. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 A depressziósnak hiába magyarázod hogy tud változtatni ha úgy érzi hogy nem tud. Nem érted még mindig? Ezt is csak segélykiáltásként írta ki mert már minden lehetséges megoldást megpróbált mégsem sikerült változtatnia. Akkor mégis miben tudna? Sokszor az ember nem maga választja meg a körülményeket és így úgy érzi az ember hogy hiába akar változtatni nem sikerül neki. Tehát attól hogy te neked voltak problémáid és megtudtad oldani,na de minden ember különböző. Ő nem tudja megoldani a problémáját. Még a környezete sem segít ebben. Akkor te ebben a helyzetben mit tennél?
2019. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Persze, mert az sokkal pozitívabb hozzáállás,mint amit te írtál:

" Semmit sem tudsz tenni."

"Az ilyen közhelyes tanácsok mint hogy változtass az életmódodon nem segítenek egy depressziósnak"

"Tehát megértem ha kezded feladni."


Ezekkel te is mire biztatod? Hogy fel a fejjel, szeretünk téged, tarts ki, mert az életnek van értelme..stb.? NEM! Pont, hogy ezekkel a negatív kijelentéseiddel te rúgsz bele egy hatalmasat! Te hangoztatod, hogy jobb, ha beletörődik a sorsába, nem kell tenni semmit..stb.


De még véletlenül se tanácsoltál neki valami jót, hogy kicsit felrázd a letargiából.

2019. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyedül itt csak te rúgsz bele. Én segíteni próbálok neki és együtt érzek vele.
2019. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azzal neki nem segítesz, ha megerősíted az életfájdalmában és egyetértésedet fejezed ki, hogy ő semmit nem tud tenni.
2019. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Szedd a gyógyszert, az javítani fog.

2. Járj el pszichológushoz, az is segíteni fog.

3. Keress egy csapatot, amihez tartozhatsz. Ez a depressziód fő oka. Erőltesd meg magad és keress egy túraklubbot, vagy egy amatőr focicsapatot, tökmindegy, csak társaságban legyél. Vannak csoportos pszichotréning foglalkozások, oda is eljárhatsz.

4. Esetleg járj el sportolni, az is egy természetes antidepresszáns. Pl. kezdj el futni és gyúrni (konditeremben). Próbáld ki csak egy pár hétre, hogy milyen hatással van rád.

2019. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Menj el edzőterembe

De komolyan, a stressz levezeteshez jobbat nem talalsz es meg a kulsod is jobb lesz tole, fittebnek erzed majd magad!

De ha aztmondod hogy jaj de nincs ehez kedvem srb.. de legyen! Magadnak kell valtoztatnod a helyzeteden, a hozza allasodon! Maskepp ezt nem lehet kivitelezni. Kitartast es fogadd meg a tanacsom, hidd el jobb lesz!:)

2019. nov. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!