Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depresszios...

Szerintetek depresszios vagyok vagy csak rossz kedvem van? 17L

Figyelt kérdés

Februarban kezdodott el, es azota ugy erzem naprol napra rosszabb.

Elso felevben en voltam az osztalyelso, 4,8-as atlaggal. Amiota eljott a februar a havi atlagom lement 2,7-re.

Nagyon motivalt es ambiciozus voltam ev elejen, de februar ota teljesen celtudatlan vagyok, es nincs erom/kedvem tanulni, meg azokra a tantargyakra sem, amiket szeretek/szerettem. Szuleim csak ertetlenul neznek ram.

Hetvegeken mar sehova sem mozdulok ki, senkivel, soha. Mindegyik baratomat visszautasitom, es egesz nap a szobamban ulok, netezek, alszok, eszek.

Nagyon sokat sirok mostansag, meg a legaprobb dolgokon is kepes vagyok otthon kisirni magam. Ez nagyon nem volt jellemzo ram eddig, havonta egyszer sirtam max.

Kondizassal is felhagytam, nem elvezem es celom sincs itt sem mar.

Buliban egyszer voltam azota, kozben azon gondolkoztam hogy szabadulhatnek mielobb.

Barataim, tanarok megkerdeztek tobbszor is tolem, hogy van-e valami bajom.


Ezek alapjan az lennek vagy bemondhato szimpla rossz kedvnek? Szuleim pszichologushoz akarnak vinni.


2018. ápr. 24. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az vagy. A pszichológusokkal csak annyi baj van, ha te nem akarod, nem tudnak segíteni. Keress valami motivációt, így tényleg csak rosszabb lesz. Lehet csak egy fiatalkori kiábrándultságod van. Kezd valami újat. A tanulásra ne görcsölj rá, gyúrj rá az idegen nyelvekre, meg arra a tantárgyra, ami fontos pl továbbtanulásnál, a lényegtelenebbeket meg jegeld.
2018. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És hogy érezted magad ezek alatt? Mikor osztályelső voltál, aztán mikor romlottak a jegyeid és a többi alatt, amit írtál? Milyen érzéseid vannak? (Bocsi, hogy visszakérdeztem.)
2018. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi történt veled februárban? Valami konkrét esemény történhetett, vagy valami lényeges felismerésre jutottál, hogy ilyen hirtelen változás következett be az életedben. Légy őszinte magadhoz!
2018. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Téli depressziònak hangzik. Nekem is az van. Január, Februárba kezdődik, ugyan azok a tünetek amiket leírtál, de ne aggòdj, hamarosan jobban leszel, kisüt a nap, aztán te is életre kelsz.:)

Esetleg addig megpròbálhatod valamivel lekötni magad, amit szeretsz. Mert a szobában ülés a legrosszabb amit most tehetsz. Én is ezt csináltam, aztán csak egyre mélyebbre zuhantam. Nekem a gitározás, szövegírás jelenti a boldogságot, most kezdtem csak újra foglalkozni vele mert eddig se kedvem se erőm se semmim nem volt hozzá. De csak nekiállni nehéz. Szòval kitartás!:)

2018. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!