Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Borderline-sokat a Xanax...

A Borderline-sokat a Xanax miért pörgeti fel? Miért lesznek gátlástalanok tőle?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm nem megy orvoshoz ,de már kikészítette a környezetét a viselkedésével. Mit lehet ebben az esetben tenni? Nincs betegségtudata. Szerinte mindenki hülye. Még a hivatalos szerveket is semmi veszi: rendőr,orvos stb. Nem lehet megbeszélni vele semmit,olyankor támad vagy sajnáltatja magát. Valaki tud tanácsot adni? Vagy lehet,hogy "csak "nárcisztikus?

2019. okt. 12. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Inkább nárcisztikus mint borderline.
2019. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Elsőnèl a pont.
2019. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nárcisztikusnál mik a konkrét ismertetőjelek. Amit észrevettünk,mások hibáztatása,a legapróbb dolgok miatt,senki sem jó,csak ő,kérkedés,hazudozás,ha nem az történik amit ő akar,akkor verbális és monverbális agresszió,lealázása másoknak. A család folyamatos rettegésben él. Kívülről ő a minta apa,minta férj. Mit lehet vele tenni? 25 éves házasság,felnőtt gyerekek . A feleség mit tehetne?Elhagyni nem lehet,mert utána megy,zaklatja,fenyegeti stb.
2019. okt. 12. 10:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakember hosszú interjuk és tesztek alapján állapít meg személyiségzavart és az alapján, hogy hosszú hosszú évekig járt pszichológiára, majd szakosodott (újabb hosszú éveket tanult, elméletet gyakorlatot stb...

Nem lehet tudni, hogy mi van az ismerősöddel, laikus ezt nem fogja megállapítani.

2019. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A nárcisztikusok gyakran zaklatással és fenyegetésekkel akarják megkapni a figyelmet. A fenyegetéseivel csak hatást akar elérni. Ez gyakori a nárcisztikusoknál.


Ahogyan egy zaklató is a figyelmet akarja megkapni attól akit zaklat.

2019. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet ezt kezeltetni? Bár kétlem,hogy elmenne valaha szakemberhez. De ha igen,akkor pszichoterápián kívül gyógyszeresen is lehet kezelni?pl dühkitörések stb.
2019. okt. 12. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Én is nárcisztikus vagyok, járok terápiára. De ez sajnos nektek nem opció, ha nincs betegségtudata. És igen, gyógyszert is írhatnak fel, a terápia mellett, de ehhez szintén kellene a rokonod akarata. A torkán nem fogják letolni.
2019. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te,hogy ismerted fel,hogy nárcisztikus vagy? Magadtól jöttél rá? Nagyon becsülöm,hogy kezelteted magad! Ritka az ilyen ember! Sok erőt és kitartást kívánok neked!
2019. okt. 13. 08:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdező, nagyon kedves tőled! :)


Nem magamtól jöttem rá, szorongással is depresszióval fordultam terapeutához, hónapokkal később kaptam meg a diagnózist. Nagyon nehezen fogadtam el, de már akkor elhatároztam, hogy kijövök belőle. Úton vagyok :) Évek munkája lesz, de én nagyon, nagyon bízom a terápia segítségèben, és nagyon akarom a változást. Utóbbi nélkül sajnos senkit nem lehet kezelni, ezért nem tudlak biztatni a rokonod ügyében :( Talán ha ő is más jellegű probléma miatt megy el, van esèlyetek!

2019. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt leírtad! Nagy erő kellett hozzá,hogy ezt elfogadd és jó önismeret. Mások elutasították volna,felháborodva. Biztos vagyok benne,hogy a terápia segíteni fog,mert te akarod. Bátor vagy és erős!Kitartást kívánok!
2019. okt. 13. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!