Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki úgy érzi,...

Van itt olyan, aki úgy érzi, hogy nincs jövőképe, nem tudja mihez kezdjen az életben?

Figyelt kérdés

2019. okt. 14. 21:26
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem erre minden embernek saját magának kellene ráéreznie, hogy mi az a dolog, elfoglaltság, amely által ő boldog vagy több lesz. Ha nem tud ráérezni, akkor én azt csinálnám a kérdező helyében, hogy azzal kezdenék el foglalkozni, mégha csak hobbi szinten is, ami régebben, gyerekkoromban örömöt okozott.


Ilyen elfoglaltságok pl. szerelgetések, főzés, beszélgetés más emberekkel, rajzolás, internet, segítő munka stb. Előbb-utóbb szerintem mindenki megtalálja azt az elfoglaltságot, amely számára örömöt okoz. ...és ha már valami örömöt okoz neki, akkor érdemes magasabb szintre is fejleszteni azt az elfoglaltságot. Vagy akár iskolába is járni, ahol azzal kapcsolatos dolgokat lehet tanulni, a hobbi szintről akár hivatás szintre emelni azt az elfoglaltságot, persze csak akkor, ha meg is lehet belőle élni és így tovább. Tudom, könnyű ezt mondani....de valahol el kezdeni, még ha iszonyat nehéz is. Aztán, mikor már az ember olyannal foglalkozik, amelyet nem érez tehernek, akkor az már egy jó irány. Utána jönnek az élethez szükséges többi dolgok is.

2019. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!