Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki megbolondul, az a megbolon...

Aki megbolondul, az a megbolondulás elején tudatában van annak, hogy ő meg fog bolondulni?

Figyelt kérdés
Valami ilyesmit érzek. Úgy érzem, lassan elvesztem az uralmam az agyam felett.

2019. okt. 15. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Vannak dolgok, amik nem megbolondulások "csak" észlelési zavarok, betegségtől, alkoholtól, ijedtségtől, stb.

Aki fullra bekattan az nem tud róla, mivel a józan belátás száll el legelőször.

És vannak a pszichopaták, pl Hitler, akik tisztában vannak a cselekedeteikkel, de azokat normálisnak ítélik meg.

2019. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz megbolondulás alatt. Azt, hogy elszakadsz a valóságtól? Azt nem tudod magadról.

Viszont számos mentális betegség van, amikor a beteg érzi, hogy valami nem stimmel. Sőt olyanok is vannak, amit így él meg az ember, hogy meg fog őrülni. Én pl OCD-s vagyok, amikor először kényszergondolataim lettek azt hittem meg fogok őrülni. Nagyon szorongtam.

2019. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En korhazban lattam pszichozist es tenyleg nem tudja magarol a beteg olyankor.
2019. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

A pszichózisra hajlamosak gyakran félnek tőle (vagy érzik előre), hogy megbolondulnak, szóval igen, lehetsz veszélyben, de ennyiből nem derül ki.


Amikor már tényleg „elkezdődött”, akkor viszont már nem vagy tudatában, maximum ha szünetek vannak benne és két pszichotikus epizód közöt vagy.

2019. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez sok dolgon múlik
2019. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!