Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó könyvek a nárcizmusról?

Jó könyvek a nárcizmusról?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Én egy nárcisztikus szakértő vagyok. És a patológikus nárcisztikusról tudok mesélni. Milyen kérdéseid vannak?
2019. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs konkrét kérdésem, csak érdekel a téma. :)


Volt egy nárcisztikus barátnőm, de hála isten engem nem tett tönkre (kihasználni ki tudott, persze) , viszont hallottam, hogy rengeteg embert tönkretett.

Igazából érdekel a kialakulása, a “formái”, hogy későbbiekben is kialakulhat-e (pl egy halom rossz párkapcsolat miatt), illetve az áldozatok hogyan éltèk/élik meg, túl tudtak-e lépni rajta, ha igen, hogyan, ha nem, milyen hatása van az életükre... szóval minden érdekel igazából.

2019. okt. 17. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A nárcisztikus személyiségzavar általában valamilyen gyermekkori trauma és öröklődés miatt alakul ki. Az áldozatok gyakran possztraumatikus stressz szindrómában vagy komplex possztraumás stressz szindrómában,fóbiákban,pánikrohamokban,depresszióban,és egyéb más pszichés betegségekben szenvednek. Mivel az ismételt érzelmi trauma ide vezethet. A kapcsolat után is ezzel küzdenek.



Ahhoz hogy megértsük az áldozatot. Előbb a nárcisztikus személyiségzavart kell megérteni. A nárcisztikus személyiségzavar egy pszichikai zavar. Ezzel tisztában kell lenni. Általában olyanokból lesznek nárcisztikusok akik gyermekkorban nem kaptak elég (vagy túl sokat kaptak)figyelmet,törődést,gondoskodást valamelyik szülőtől. Ezért a nárcisztikus létrehozott egy grandiózus önképet hogy ezzel megvédje saját magát az elszenvedett traumáktól. Ezt a figyelmet keresi egész életében. Ez határozza meg a személyiségét. Bármilyen módon érthetjük ezt a figyelmet. Lehet ez pozitív,negatív,anyagi,haszoni,gazdasági. Tehát minden olyan dolog amitől megkapja ezt a figyelmet. Pénz,egy jó munkahely,vagy éppen egy személy. Mit értünk figyelem alatt? Azt ha bármilyen érzelmet ki tud váltani az emberekből. A nárcisztikus egy töredezett személyiséggel rendelkezik. Ha bárki is lerombolja ezt a személyiséget akkor összeomlik. Azt is tudom hogyan lehet lerombolni a személyiségét. Na szóval a nárcisztikus ezenbelül rendelkezhet érzelmekkel,csak azt elnyomja a mindennapokban. Tehát téves az a hit hogy nincsenek érzelmei. Vannak. Csak a mindennapokban ez nem játszik szerepet. A viselkedése csupán passzív reakció,nem emociók. Vannak időszakok amikor felismerik ezeket az érzelmeket,számára reakciókat de nem tulajdonít nagy figyelmet e felé.


Azonban a nárcisztikus képes normálisan viselkedni ha megkapja a számára szükséges figyelmi adagot. Az áldozatait ugyan megérti mivel rendelkezik gondolkodási(kognitív) empátiával. Tehát képes együtt érezni. De nem érzelmileg.


Tehát hogy most megértetted a nárcisztikus személyiségzavart. Az áldozatok így tudnak csak tovább lépni. Ha megértik ezt a személyiségzavart és többé nem hibáztatják saját magukat. Megérteni hogy a nárcisztikus nem tud megváltozni. Nem az áldozat tehet arról amilyen. Ezt csak manipulálva elraktározta a tudatalattijába.

2019. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nárcisztikus személyiségzavarom van. A könyv, ami tökéletesnek leírja a bennem, bennünk dùló folyamatokat: Bánki György: A legnagyszerűbb könyv a narcizmusról.


Vicces tény: Leírja, azért adta ezt a címet, hogy a narciszok is megvegyèk, ők ugye a legjobbèrt nyùlnak a boltban 😁

2019. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm szépen a választ!


#3 Igen, ezt a könyvet nézegettem már, gondolkoztam is rajta... köszönöm!

Igen elmés az író, ezek szerint. :D


A másik ami most húzná a pénztárcám [link]

2019. okt. 18. 00:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! Én imádtam, annyira olvasmányos, pedig tele van szakmai magyarázattal.


Amit linkeltèl, azt már én is néztem, de nem olvastam. Mesélsz majd róla, ha te már túl vagy rajta?


Van olyan könyv is, ahol a nárcisztikusok áldozatai mesélnek azt hiszem. A címet nem tudom, de neked talán az is érdekes lehet.

2019. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szuper! :)


Persze, majd elmondom. Ha végigtudom olvasni... sajnos nagyon nehezen veszem rá magam...


Nézelődök még. :)

Egy előadáson a doktornő olvasott fel egy könyvből, hogyan nevelte az anyja... hogy vendégségben megkínálták a kislányt vízzel, és kérdezte az anya, hogy mit kell mondani? Erre a kislány: Szívesen!

Nagyon durva volt ez a részlet, meg persze az előadás is érdekes volt, egy-két áldozat is mondott pár szót, kérdezett, hogyan szabadulhat meg a nárcisztól, de sírva... nagyon durva volt.

2019. okt. 18. 01:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem könyv ugyan, de nagyon jól összeszedi:

https://www.youtube.com/channel/UCCk99Bt2hOYoarD42sx8h7Q

2019. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!