Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti elitelitek az öngyilkossági...

Ti elitelitek az öngyilkossági kísérletet vagy megertitek őket?

Figyelt kérdés

Nos nekem régen egymás után volt kettő is (ez kb 8 éve volt, még tini koromban). Minap szóba került az ismerőseimmel az öngyilkosság, és mondták, hogy milyen hülyék és hogy nem értik őket. Azóta azon gondolkozom, hogy most csak az én ismerőseim ilyenek vagy tényleg minden ember ilyen?

Mert pl én akkor tiniként depressziós voltam, amivel diagnosztizáltak is, amiből 1-2 év után szakember segítségével szerencsére teljesen kigyógyultam, és ma már én is hülyének tartom magam, hogy megtettem.

De mivel én akkor olyan mélyen voltam, és olyan dolgokat éltem át, ami számomra nagyon rossz volt, én így megértem azokat akik öngyilkosságot követnek el,mert abban a helyzetben nem látják a kiutat. (persze így felnőtt fejjel visszagondolva nekem is lett volna, na de abban a helyzetben én sem így láttam)

Ti megertitek őket? Mert most azon gondolkodtam, hogy ha lesz párom, akkor ő is el fog ítélni, ha esetleg ezt megtudná rólam? (mert jelenleg nincs, régebben volt már, de őket nem érdekelte mert tényleg régen történt és ismerték a történetemet is)

Szóval nektek mi a véleményetek erről?

23N


2019. okt. 17. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Én is átestem ugyanezem. Ugyanígy érzem, mint te.
2019. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem ítélem el. Viszont nem támogatom. Szerintem aki öngyilkos mindenkinek csak árt. Mit élhet át az édesanyja? A szülei? A barátai? Testvére? Bárkije. Én úgy gondolom, az öngyilkosság csak figyelem felkeltés. Mindenből ki lehet lábalni, idővel minden seb begyógyul a szívedben is. Persze nem tudhatom, milyen depressziósnak lenni, de az egész úgy jön le, mintha nem is próbálna küzdeni. A halál nem old meg semmilyen problémát, csak kiiktatja a forrást, és cserébe átadja a problémát a szeretteinek.


18/L

2019. okt. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Egyes vagyok. Nem ilyen egyszerű azért a kérdés. A depressziónak pont ez a hátulütője, hogy addig el kell jutnod, hogy rájöjj, hogy baj van. Onnantól tudsz akarni tenni ellene.
2019. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Aki még nem volt olyan élethelyzetben, olyan mélyen, hogy gondolt az öngyilkosságra, az nem érti meg. Nem tudják elképzelni, hogy miért lehet valaki öngyilkos.


Pl én sem értem meg, miért kiút az öngyilkosság. Anyám amúgy vonat elé ugrott, de még így sem értem.

2019. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Egyes vagyok megint. A gond az, hogy amikor valaki öngyilkosságot kísérel meg/ követ el, annyira beszűkült tudatállapotban van, hogy nem tudja mit tesz. Én sem tudtam, hogy mit csinálok, amikor megkíséreltem. És a mai napig nem tudom, hogy hogy és miért tettem.
2019. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Kettes vagyok. Nem hiszem, hogy a környezetünkben lévő emberek nem látnák, hogy valami nincs rendben. A hozzánk közel álló emberek biztosan észrevennék, ha az ember lelki állapota romokban van, és elvinnének pszichológushoz vagy pszichiáterhez, akik segítenének, hogy ne legyenek öngyilkos hajlamaink. Nem tudom, milyen lehet, biztosan borzasztó, de akkor is, mindenkiben lehetne annyi, hogy tudom, nem ölöm meg magam, mert magamon kívül mindenkinek ártok.
2019. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Én ismertem két embert, aki öngyilkos lett. Az egyiket annyira nem ismertem, mert kicsi voltam még, amikor sokat járt hozzánk, de végtelenül kedves ember volt, mindig nevetett, mókázott. A másik pedig egy nagyon idős rokon néni volt, akinek sok éve meghalt a férje, és nagyon magányos volt, ezért lett végül öngyilkos. Elszomorít, ha olyat olvasok, hogy valaki szerint önző, rossz ember az, aki ilyet tesz, mert én rájuk egyáltalán nem tudok így gondolni. Nem ismerhetem a fájdalmukat, így mi jogon ítélkeznék felettük?
2019. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kettessel kicsit sem értek egyet, mert rengeteg ember van akinek nincs szerette és közeli barátai sem... A másik meg, hogy szerinted egy mély súlyos depresszióban akinek még van is szerette ki gondol olyankor rá? (lehet atfut az ágyán vagy biztos, de nem ez lesz a döntő dolog)

2019. okt. 17. 21:11
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Kettes vagyok. Persze, tudom, hogy nem mindenkinek van hozzátartozója. Csak példának hoztam fel, hogy akinek van. De mint mondtam, nem voltam még ilyen helyzetben, így nem tudom, milyen érzés lehet. Tisztában vagyok azzal, hogy szörnyű lehet, és olyankor nem gondolkozik tisztán az ember. Viszont ha a munkatársai, osztálytársai észreveszik rajta, hogy valami nem okés, minkenképp álljanak ki mellette, hogy ne érezze magát egyedül.
2019. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
Ha ésszerű indok van rá (mindennap átélt trauma pl) akkor megértem, viszont ha csak szerelmi bánatról van szó, akkor szerintem semmi alapja sincs
2019. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!