Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham volt?

Pánikroham volt?

Figyelt kérdés

Szoktatok-e olyat érezni, hogy a szívetek ver össze-vissza? Aztán majd el ájjultok és olyan mintha a keringés sem lenne jó. Viszont EKG semmit nem mutat.

Az elmúlt 2 hétben sajnos 3 nagyobb trauma is ért. Kezdődtek a rosszullétek a napokban. Ma viszont volt egy olyan érzésem, mintha a szívem bedobbana vagy 4-5gyorsabbat. Fájt előtte már a gyomrom mert refluxos is vagyok és nyombél gyulladás is van. A bedobbanástól kezdve nyomó érzésem lett a gyomorszájnál, hányingerem is volt és többször volt ájjulás érzésem. Reméltem jobb lesz, de egyszer csak erős ájjulásérzés jött rám, remegtem, szívem nagyon gyorsan vert és össze vissza. Mentőt hívtak nekem, beszállítottak a sürgősségi klinikára, ahol mondták pszichés túlterheltségem van, illetve a reflux ami okozhatta ezt az egészet. Iszonyat ijesztő volt, mintha valami infkfartus lenne és a világ elmúlna. :( Azt éreztem ezt nem élem túl. EKG, vérkép rendben volt, így elengedtek. Ennyire durva rosszullétet tud pánik csinálni? Vagy más volt?


2019. okt. 19. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, panikroham volt. Szivdobogas erzes, halalfelelm, szedules, hanyinger, menekules erzese stb.


Udv, egy volt panikos

2019. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Iszonyú érzés volt. Soha nem tapasztaltam még ezt. Csak enyhébbeket ettől. Azzt hittem a szívem kiszakad a helyéről vagy fogja és leáll, annyira kalimpált össze-vissza. Az ájulás érzés meg rátett pár lapáttal még. :( Ezt is elég lesz kiheverni, nagyon félelmetes volt. :(

2019. okt. 19. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Kitartast es imadkozzal h ne allandosuljon. Nekem eloszor heti egy volt, aztan heti ketto, majd harom, utana naponta, aztan mikor lerobbantam, napi 6-8...
2019. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ettől tartok, hogy sokszor elő fog jönni. Pedig ez is kikészített már, mert úgy érzem, félek magamba lenni. De az meg kivitelezhetetlen, hogy soha ne hagyjanak magamra,5 percre sem. 😑 Próbálok meditációt hallgatni meg olvasni, de hát ilyen erősségű rohamnál nem tudom mennyit ér. Téged is vitt el mentő, vagy elmúlt magától?
2019. okt. 20. 06:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemrég újra kezdődött... Tv-ztem mert éreztem, hogy újra nem vagyok a legjobban. Alapból a nyombél gyulladás is megviselő, mert evés után hányingerem van és kell egy kis idő, mire jobban leszek. Most viszont éreztem gyorsul a szívem, jött hányinger, rosszullét, ájulás érzés. Gyors vérnyomás mérés, a pulzusom 146 volt. A szívem úgy kalapált, mégjobban erősítette a rosszullét érzését. Egy fél nyugtatót bevettem és kB. 15 perc elteltével elkezdett lassulni a szívverés, majd picit később beállt a normálra. 😑 A köhérzetem még most sem jó, de legalább nem 150-el ver a szívem. Akkor ez biztosan nem szív eredet lesz, hanem ez a hülye pánik?! Nem vagyok egy betegségeket bebeszélős, viszont olyan ijesztő tünetek és érzés. Azt sem tudom a holnapi napot hol kezdjem, háziorvosnál és ő küld tovább?
2019. okt. 20. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg mindig az elso vagyok. A panikban az rossz, hogy elkezdi önmagat generalni. Pl. elmesz vasarolni es beallsz a sorba fizetni: rosszul leszel. A kovetkezo vasarlasnal mar mielott a sorba beallsz dosszul leszel, mert az agyad olyan jelet kap h multkori s rosszul lettem, akkor most is rosszzl leszek. És voalá, rosszul is leszel. Nalam is ez volt, aztan egy ido utan mar el se mentem vasarolni. Ez az elkerules. En abol egydzer rosszul lettem, utana nem mentm oda, igy jutottam el arra a szintre h egy ido utan ki sd mentem a hazbol. Szo szerint. En sajnos nagyon makacs voltam, nem voltam hajlando gyogyszereket szedni. Minden xart kiprobaltam. Relaxacio, joga, autogen trening, meditacio, gyogyteak. Elfogyasztottam 4 pszichilogust es 3 pszichiatert, de semmi ertelme em volt. 4 ev elment igy az eletembol, nem dolgoztam, nem csinaltam semmit, minden baratomat elvesztettem. Utana meg rosszabbra fordult a helyzet. Ebbe most nem megyek bele, de ekkor már muszaj volt gyogyszerezni. 21!!!!! fele gyogyszert probaltunk ki mire megtalaltuk azt ami mukodik. Most 3 eve szedem, teljes erteku eletet elek mellette, dolgozom, parkapcsolat stb stb. 3 feld gyogyszert szedek, sajnos van 2 mellekhatas (libido csokkenes, szedaltsag), de elviselem.


A tancsom a kovetkezo: nem tudom hol laksz, varos vagy dalu, de a leheto leghamarabb keress fel egy pszichiatert, mert komolyabb bajok is lehetnek ebbol ha nem kezd el veled vki foglalkozni. A legfontosabb h bizzal az orvosodban! Ha nem stimpatikus, hagyd ott keress egY masikat. Azt h a gyogyszeres vsgy gyogyszer nelkuli utat valasztjatok majd megbeszeliitek.


Ha tudok meg segiteni, irhatsz nyugodtan privatot is, segitek amiben tudok. ES SOHA NE ADD FEL!

2019. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első körben háziorvoshoz menj el! Szív ultrahangot csináltass feltétlen, ha még nem csináltak vizsgálatot. Valami nyugtatód legyen otthon. Lehet növényi szer is. Lehet kapni a patikában sima Valeriánát, esetleg citromfű-valeriána tabletta is beválhat. Napi 3 alkalommal szedj belőle egyenlőre, hogy ne állandósuljon a pánik. Panangint is vegyél magadnak, amiből 3x1 szemet vegyél be. Ez a szív vitaminja. Aztán ha nem múlik, akkor gondolom beutalnak Idegorvoshoz.
2019. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!