Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nagyon félénk,...

Mit tegyek ha nagyon félénk, visszahúzódó típus vagyok, és nincs barátnőm? Az orvosok kb. "leszarnak".

Figyelt kérdés

Voltam 2 orvosnál is.

Az első (lényegében) azt mondta, hogy csak félénk vagyok és nincs ezzel semmi baj, majd lesz valakim.

Aztán továbbküldött egy pszichológushoz.

Vele beszélgettem 4-5 alkalmat.

Ő nagyjából arra jutott, hogy jól érzem magam, így ahogy vagyok, és ha nagyon akarok valakit magam mellé, akkor majd megoldom valahogy. (Persze nem így fogalmazott, de ez volt a lényeg.)


Vannak barátaim, járok emberek közé. Munkahelyemen szeretnek; akiket ismerek, azokkal jól elvagyok, akit ismerek, azokkal jól el tudok beszélgetni.

Új embereket viszont nagyon nehezen ismerek meg.

Minden nap lenne lehetőségem ismerkedni, "csajozni", de nekem ez valahogy nem megy. Egyszerűen annyira félek, hogy leblokkolok.


Mit tudnék tenni? 30 év körül járok, szóval még csak nem is tini probléma. :(


2019. okt. 23. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne a pszichológus vonja le neked a következményeket, hanem te magadnak. Találj valaki másikat. Aki megmondja neked a tutit, az nem jó pszichológus és 4-5 alkalom alatt nem lehet megoldani egy ilyen szorongási problémát. Őszinte voltál a pszichológussal amúgy? Mármint brutálisan őszinte? Mert a legközelebbivel legyél az.
2019. okt. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ő kérdezett, én meg válaszoltam. Őszintén. Nem lett volna semmi értelme hazudozni.


Nem volt amúgy "bolond", mert volt amire járjött 2-3 alkalom utá, úgy, hogy arra én vagy 1,5-2 év után jöttem rá anno.

(Ez anúgy nem volt egy nagyn lényeges dolog, de itt kivételesen (direkt) nem mondta, hogy szerintem mi lehet a gond. Csak elmondtam a "tüneteimet" és kíváncsi voltam, hogy mire jut. És pont arra jutott amire én is. Szóval képbe volt. Ezért is vágott mellbe, hogy úgy mondjam, az, hogy csak úgy elküldött.)

Lehet, hogy tényleg én nem akarom igazán, hogy legyen valakim, de akkor meg miért hiányzik ennyire valaki mellőlem? Annyira rossz, hogy magányos vagyok. :(

2019. okt. 24. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért mert amit ésszel tudsz, az nem biztos, hogy ugyanaz, mint amit tudatalatt teszel.

A szakításom után nekem 4 évig tellett(4 évig, amiközben folyamatosan kérdeztem magamtól, hogy miért nem tudok én találni magamnak egy kapcsolatot) mire rájöttem, hogy saját magamat szabotáltam. Nálam egy "védem magam a fájdalomtól" és egy "nem érdemlem meg" vegyülése volt, de ez mindenkinek más. Aztán most áprilisban történt velem valami és mellbevágott a felismerés annyira, hogy utána napokon keresztül sírtam xD

2019. okt. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!