Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki nagyon szenved annak...

Aki nagyon szenved annak miért nincs eutanázia?

Figyelt kérdés
Voltam már renget helyen elvonón is mert olyat csinálttam amit szeretek de átunna mindig viszkényszerítenek a mókuskerékbe s már sokadik éve azon vagyok h ezért nem érdemes élni.Küzdhetnék a létszükségletekért de az nem élet.. azt az állatok csinálják.Szóval mindig oda jutok h rám van kényszerítve az élet és mindíg lehurrognak ha ezért feselőségre alkarom vonni a szüleim vagy valamilyen kártérítést kérni tőlük mert ők szaparodtak örömre nagyon köszönöm anyámnak mindíg szoktam mondani h.. és most a színtisztszita igazat és a gondolatomat mondom semmi mát. Az élet miért kényszeríti rám magát nem akkarom inkább nem kell semmi ...nem ér annyit

2019. okt. 24. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert a kormánynak az az érdeke hogy minél több embert életben tartson. Olyanokat is akik lelkileg sérültek és esélytelen nekik a boldog életre. Nyílván több rabszolga kell hogy dolgozzon élete végéig amit majd az állam ellop tőle. Nos. Ezért.
2019. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írsz - most mennyi a szeszfokod?

.

"Voltam már renget helyen elvonón is mert olyat csinálttam amit szeretek"

Elvonóra az kerül, ako inni, vagy drogozni szeret.

"de átunna mindig viszkényszerítenek"

Mi az, amivel visszaKÉNYSZERÍTENEK elvonó előtti állapotodba?

.

Kártérítést szüleidtől?

Jogos, ha előbb megfizeted a rólad gondoskodás és a rád költött anyagiakat!

2019. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Minek szaporodtak én nem kértem ???
2019. okt. 24. 08:44
 4/14 A kérdező kommentje:
A leki traumákat kifizeti meg ? örüljenek h még élnek
2019. okt. 24. 08:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Az állam fizeti meg a pszichiátriával. Ők jót tesznek a gyógyszeriparnak.
2019. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én csak békében és boldogságban akartam és akkarok létezni ennyi .... Ők kényszerítették rám az életet szóval ők az okforrások mindent maguknak.
2019. okt. 24. 08:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Az állam gyakran azzal a kifogással dobálózik hogy az öngyilkosság segítése egyenlő gyilkossággal. Azonban még mindig nem tudják mit jelent a gyilkosság fogalma. Az a gyilkosság ha valakinek akarata ellenére kioltjuk az életét. Tehát ő élni akart és ettől megfosztottuk. Az aki meg akarja ölni magát csak segítséget kér ebben. És nem akarata ellenére segítettünk neki ebben. Tehát ez nem gyilkosság. Ő is akarta. Ennyi a véleményem.
2019. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az eutanázia nagyon bonyolult kérdés, viszont én is hajlok rá, hogy kéne, mióta láttam papám utolsó heteit a kórházban. Elköszönt mindenkitől, akitől szeretett volna, több mint 90 évesen esélyt nem adtak az orvosok arra, hogy túlélje, sorra álltak már le a szervei. Nem tudott mozogni, a vége felé már ébren lenni sem nagyon. Rettenetesen gyenge volt és fájdalmai voltak, amikre gyógyszert adtak, de ment a vita, hogy adhatnak-e több gyógyszert, mert abba belehalna..

Édes istenem, nem lett volna egyszerűbb annyi opiátot adni neki, hogy ne érezzen fájdalmat, és ha békésen elalszik tőle, akkor ennyi volt, ha pár napig még bírja úgy, akkor meg ugye ott lettünk volna mellette (így is ott voltunk).


Szerintem egy szakértőnek kéne ilyenkor mérlegelnie. Mi a francot akarnak egy 90 éves szenvedő embertől, ha már megbékélt a véggel? :(

2019. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szuicid hajlamot tud okozni egy sor szervi eltérés is.

Ha az orvostudomány tudja majd igazolni, hogy nem szervi eltérésröl van szó, akkor én szakértők bevonásával támogatnám az eutanáziát.

De kihangsúlyozom, hogy nagyon fontos, hogy előtte szakértők meggyőződjenek róla, hogy valóban ezt akarja és nem egy betegség mondatja vele.


Amúgy te 90%, hogy nem ebbe a csoportba tartozol, bár abban sem vagyok biztos, hogy az élet ösztön hiánya létezhet betegség nélkül.


Ha elvonon voltál, akkor valaminek a függöje voltál, ha ez valamilyen pszichoaktiv szer, akkor az megboritja az agyad biokémiáját.

Biztos vagyok benne, hogy nem 100%-os az itélő képességed. Ilyen esetben pedig az eutanázia igen is gyilkosság. Sőt, még a felbujtást is annak érzem. Egy rossz itélö képességü embert rávenni a gyilkosságra is emberölés szerintem.

Pont ez a kulcs, hogy mennyire tiszta elmével akarod a halált. Ha azért akarod, mert nem tudsz tiszta állapotban lenni, az paradox.

2019. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha van eutanázia, akkor egy önmagánál nem levő ember életéről a gondnoka dönthetne.


Volt egy ilyen eset valamikor az Amerikai Egyesült Államokban. Az asszony gondnoka a férje volt. A nő anyja akarta, hogy éljen, és az éber kómás nő is kinyögött valamit, hogy szeretne élni, de ezt nem vették figyelembe. Éhen és szomjan halasztották, aztán a férj felvette az örökségét, ami egy nagyon magas összeg volt dollárban is.

2019. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!