Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is legalizálni...

Szerintetek is legalizálni kellene az eutanáziát?

Figyelt kérdés

Ha egy felnőttnek van joga gyereket csinálni.

Akit úgye nem tud megkérdezni h mit akkar csak belekényszeritik...

Akkor az illetőnek is joga lehetne 18. életéve után megtagadni az életet humánusan ha az nem felel meg a kivánalmaknak az élete.

Szerintem így lenne igazságos. A mostani társadalom szadista szerintem....



2019. okt. 17. 17:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Nem
2019. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szerintem boldogabb világ lenne :) S egyszerre több problémát is megoldana.
2019. okt. 17. 17:26
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
De mégtöbbet generálna. Nem lenne boldogabb. Egy öngyilkos nem teszi boldoggá a hozzátartozóit, hanem ttönkreteszi őket. Nézd meg a Csuja Imre családját.
2019. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Mindenkinek joga van eutanaziat vegezni magan.

Pl felakasztjak magukat leugranak egy hidrol stb...

2019. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy tisztában vagy a fogalommal. Az, hogy 18 évesen hisztizel, mert szar az élet, még nem indokolja a legális öngyilkosságot. Ha legalizálnák, akkor az olyan esetek miatt tennék, mikor valaki például halálos beteg, de még szellemileg ép és el tudja dönteni, hogy csövekhez kötve, fájdalomtól szenvedve leheli ki a lelkét, vagy szépen lassan elalszik a felügyelet mellett beadott "méregtől".

Nézd meg légyszives a dr. Halál című Al Pacino filmet, mely egy igaz történet az eutanáziáról és ne dobálózz ilyen kifejezésekkel, mert anyádék nem engednek csavarogni, vagy éppen nem kaptad meg a legújabb ájfont.

2019. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%

Természetesen az előző válaszomat a "nem felel meg a kívánalmaknak" kifejezésre szántam elsősorban. Ha nem keresel havi 1 milliót, vagy nincs szuperautód, meg kacsalábon forgó palotád, az sem felel meg a kívánalmaknak, mégsem leszel öngyilkos.

Mert szerintem az ilyen kérdések megfogalmazóinak mindössze ennyi a baja.

2019. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
Eutanázia esetén legalább mindenki saját maga dönthetne az élete felől, aki úgy gondolja, hogy már neki ennyi elég volt az és már nem szeretne tovább élni... az miért ne dönthetne így? Míg ugye abortusz esetében meg más személy dönti el, hogy leélheted-e az életed, vagy nem amit meg lazán engednek.
2019. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 7-es, te sem érted, úgy látom. 🤦‍♀️
2019. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező rohadt könnyű megölni magad, szóval nem igazán értem a hisztit. Aki meg akarja ölni magát az megteszi sikeresen.
2019. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Egyéni szuverén döntésnek látom. Amit egy igazából felnőtt embernek joga lenne eldönteni. Humánus keretek közt. Most szerintem nem mindenki ugyan úgy éli meg a valóságot. Valakit lehet jobban megviselt. Valaki meg módjuk mégse éli azokat az ígéret mint a másik.. És így tovább. Lehetne ez egy új evolúció ami megelőzné a túlnépesedés az erőforrások pazarlását és stb... Most ha egy szülőnek van joga gyereket csinálni akkor a gyereknek miért ne lehetne idővel joga.. Nem gépek vagyunk..
2019. okt. 17. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!