Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi zajlik pontosan Tündérhegye...

Mi zajlik pontosan Tündérhegyen? Mi vár rám ott, ha odamegyek?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok. Sok éve nem működik az életem, tulajdonképp olyan, mintha az egész fiatalságom egy az egyben kimaradt volna. Bárhova mentem, mindenhol hamisnak és elveszettnek éreztem magam. Csak most kezdtem megérteni, hogy tulajdonképp nekem nem volt igazán megengedve, hogy gyerek lehessek.


Sok pszichológusnál jártam, eredménytelenül. Most végre találtam egyet, akinél azt éreztem, hogy célba értem a kereséssel. Ügyes, lényegrelátó kérdésekkel nagyon jól felmérte a helyzetemet, és azt mondta, túl mély a problémám, túl sok mindent kéne bepótolni ahhoz, hogysem egy heti egy-két alkalmas terápia helyrehozzon. Azt mondja, el kéne mennem Tündérhegyre, vagy valamelyik másik bennfekvős helyre.


Nekem erről a Száll a kakukk fészkére c. film jut eszembe, az elmebetegekkel. Milyen hely ez? A másik, hogy állítólag nagyon szigorúak a szabályok, nem lehet pl. ismerkedni ellenkező nemmel. Ez miért van? Nagyon nem bírom, amikor szabályokat erőltetnek rám. Hogy oldják meg ezt az emberek, hogy kivonulnak hetekre-hónapokra az életből? Mit mondanak a szeretteiknek, barátaiknak? Ötletem sincs pl. hogy én ezt hogy magyaráznám meg a családtagjaimnak, akik mit sem tudnak ezekről a problémákról. Tud tanácsot adni ebben olyan, aki járt már bent?


2019. okt. 28. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Régebben, gyakorlaton jártam bent (nem dolgozom a szakmában). Vannak különböző szektorok, a betegek állapota szerint. Szintén ennek megfelelően alakítják a napirendet, esetleg foglalkozásokat. Igen, a szabályok fontosak, azt tudni kell, hogy nem üdülő/wellness-hétvége; a gyógyulásra koncentrál.

Azt nem tudom, hogy oldható meg, kiszakadni a mindennapokból, de ha ez szükséges, meg kell lépni. Ez is szükséges, hogy működjön a terápia. Valószínűleg nem mondanám el mindenkinek. Egyébként meglepő lehet, hányan fekszenek be hosszabb-rövidebb időre. Az orvosnak biztos nagyobb tapasztalata van, segíthet, de minden helyzet egyedi, ki, milyen családból, vagy milyen problémával kerül be (pl. alkoholistáknál a probléma sokszor nyilvánvaló a család számára).

2019. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én voltam bent, és a filmet is láttam. Köze nincs hozzá :) Szorongással, panikrohammal vannak ott bent emberek, ez nem a pszichiátria vagy a zárt osztály.


Igen, vannak szabályok. És kellenek is, különben káosz lenne. Lehet ismerkedni a másik nemmel, a kapcsolat az, ami tilos, ahogy az érintés minden formája is. Van oka, hidd el!


Az én szeretteim tudták, hova megyek és miért, így ebben nem tudok tanácsot adni.

2019. okt. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Oké, és mi az oka annak, hogy tilos a kapcsolat a másik emberrel? Bocs a profán kérdésért, de felnőtt embereknek hogy kéne kibírnia több hetes meg hónapos elvonulásokat szex nélkül?
2019. okt. 29. 09:38
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azzal magyarázzák, hogy eltereli a beteg figyelmét a kapcsolat, nem tud a problémára fókuszálni. Ami szerintem inkább zavaró, hogy pl fájdalomcsillapító sem lehet nálad. Ha fáj valamid, kérni kell, hogy adjanak. Nálad még vitamin sem lehet.
2019. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szextilalom, a betegtársaiddal tilos. De az, hogy te hétvégén vagy a kimenődön kivel és mit csinálsz a hegyen kívül, a te dolgod. Nyilván érdemes beszélned róla, de senki nem tiltja meg, hogy szexelj. Egy a szabály, ne a betegtarsaddal tedd. Nem hiszem, hogy ez olyan végtelenül nehéz.
2019. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Részben pont azért megyek oda, mert nem megy a valódi kapcsolatok kialakítása.
2019. okt. 29. 14:43
 7/25 A kérdező kommentje:
Ha lenne kivel bújnom, akkor egész nap vele lennék és nem vonulnék be Tündérhegyre...
2019. okt. 29. 14:44
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem partnerközvetítő, hanem terápia.
2019. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcasnak igaza van. Ez egy kórház, nem ismerkedni mész, gyógyulni.
2019. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Úristen... ha ilyen degeneráltakat felvesznek minr amilyen ez a kérdező akkor biztos nem megyek oda
2019. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!