Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jövőhéten megyek először...

Jövőhéten megyek először pszichológushoz végre, mi várható?

Figyelt kérdés

Nem olvasok más fórumot a GYK-n kívül de itt általában azt tapasztalom, hogy mindenki azt javasolja, hogy forduljunk pszichológushoz. A másik tábor aki pedig állandóan arra panaszkodik, hogy neki ugyan nem segített semmit és csak a pénzt vitte.


Sajnos én sem vagyok anyagilag eleresztve, de magánba mentem végül, hogy "haladjon" a dolog, egy klinikai szakpszichológushoz.


Szerintetek van esély, hogy a közös munkával kihúzzon/kihúzzam magam a gödörből úgy, hogy most ott tartok, hogy már fizikai tüneteim is vannak, vagy inkább pszichiáterhez lett volna bölcsebb fordulni?


Majd le írom a tapasztalatokat egyébként terápia után, most egyelőre nem tudom el képzelni sem az egészet. Az viszont biztos, hogy jót tesz, hogy kiadhatom minden bajomat magamból, mert a legtöbb ember ha meghallotta, hogy mennyi bajom van mostanában inkább befogta a fülét azzal a címszóval, hogy van nekik is elég bajuk.



#szologus
2019. okt. 28. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha elhatározod hogy úgyse használ akkor nem is fog.. nagyon sok minden fejben dől el!
2019. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagyon okos döntés, büszke lehetsz magadra, hogy így döntöttél!

A terápia hosszútávon sokkal hatásosabb, ugyanis a pszichiáter csak kezelést tud javasolni+úgyis tovább utal pszichoterápiára.

A kombinált, azaz gyógyszeres kezeléssel kiegészített pszichoterápia akkor jó, vagy szükséges, ha nem javulnának a tüneteid, illetve a szorongás megnehezítené számodra a terápiát.


Valóban eltelhet valamennyi idő, ameddig a megfelelő terapeutát keresed meg, hiszen fontos a bizalmi légkör kialakulása, de bátran mondd el neki bármilyen félelmedet. Simán lehet, hogy elsőre nagyon szimpatikus lesz és működni fog.

Érdemes odafigyelni pár intő jelre, hogy terapeutát válts: I. sokat beszél magáról, pedig mindig a kliens a fontos és az első! II. empátia helyett azt érzed, hogy csak a saját véleményét erőlteti, javaslatok helyett irányít és tanácsokat ad. III. nem tartja be a terápiás kereteket, szexista, terápián kívül keres, érzékeled a bántalmazás bármilyen formáját.


Remélem, tudtam segíteni. És még egyszer, ez egy nagyon érett döntés a részedről. Mielőbbi gyógyulást és jó terápiás utat kívánok!

2019. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van esély, hát neki ez a foglalkozása! Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy vízvezeték-szerelőt hívtál a csöpögő csaphoz, van-e esély, hogy ne csöpögjön. Annyiból sántít csak ez a hasonlat, hogy ez a kettőtök közös munkája lesz, vagyis neked bevállalósnak kell lenned a pszichológus felvetései alapján, és az ő kísérésében. De fontos, hogy szimpatikus legyen neked az illető, akihez szívesen mész.

A gyógyszert hacsak egy mód van rá, el kell kerülni. Várom majd a tapasztalataidat!

2019. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lettem lepontozva, én pszichiáternek készülök, lehetőleg pszichoterápiás képzettséggel szeretnék majd rendelni.


A pszichológusok is csak emberek, az egy dolog, hogy a hivatásuk elméletileg a segélynyújtás, saját tapasztalatból tudok említeni legalább két olyan nárcisztikus kollégát, akikhez soha nem mennék.

Nem biztos, hogy jók a szakmájukban. De ettől függetlenül továbbra is sok sikert kívánok!

2019. okt. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit sem, mielőtt valaki engem okolna.


Hasznos dolgokat olvastam.


(megjegyzésként elég sok "topicban" megy a leszavazás, hiába építő jellegű a komment).

2019. okt. 29. 01:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pontoztalak le, és azért, mert bár a válaszod első felével egyetértek, nagyon nem hasznosnak találom, hogy rögtön, mielőtt elkezdené a terápiát ijesztgeted a kérdezőt, méghozzá elég súlyos dolgokkal, miközben azok egyáltalán nem gyakoriak.
2019. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Nagyon sokat. Szóval kitartás!
2019. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: szerintem fontos információk bizonyos redflagok észrevétele ahhoz, hogy a kliens meg tudja védeni a jogait. Nem ijesztgetés, hanem a valóság.
2019. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a valóság, hanem szélsőség! "Szexista, terápián kívül keres", pláne "bárhogyan bántalmaz" - ez nem az alap, amire fel kéne készülni. Ez még százalékokban sem mérhető.
2019. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!