Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó pánik, minden gyóyszer...

Állandó pánik, minden gyóyszer rossz, nincs kiút?

Figyelt kérdés
Eljutottam oda, hogy egész nap szorongok valamin. Napi 2-3 pánikrohamot kapok változó tünetekkel. Van, hogy levegőt nem kapok és úgy érzem megfulladok, illetve van, hogy szorító, folytó érzés van a torkomban és hányingerem van (hányásfóbiás is vagyok) de sose hányok. Lassan már nem merek elmenni se suliba, se ki a házból, mert mindig félek, hogy ez rámjön. Ha rajtam van egy roham akkor halálfélelmem van, remegek és kikészülök. Szinte egész nap vagy alszok, vagy a rohamaimmal kínlódok és kezd már elegem lenni.Régebben szedtem rá gyógyszert amitől híztam 10kg-mot úgy, hogy nem ettem többet és a menzeszem is elmaradt miatta, amint abbahagytam visszafogytam 7-8kg-ot és megjött a vérzésem is, de a mai napig megvannak a striák a mellemen. Mikor abbahagytam azt a gyógyszert, utána nem voltam rosszul egy ideig, havonta 1-2 rohamom volt már pár éve, de ezt könnyen tűrtem- Viszont 2 hete napi szinten többször is vannak, nagyon kezdek kikészülni, doki írt fel nekem egy gyógyszert, de nem merem beszedni, mert félek a mellékhatásoktól. Nyugatót is kaptam, de nem akarok rászokni...nem szeretnék hízni, nagyon nem, mert így is a béka segge alatt van az önképem, egyedül a jó alakom az, ami miatt még tartom valamire magam. Légyszi írja meg az, aki szedett antidepit, hogy hízott-e tőle, milyen mellékhatásai voltak, vbagy ha esetleg sikerült kijönnie belőle gyógyszer nélkül?
2019. okt. 29. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszer nélkül akarsz ki jönni belöle, meg kell tanulnod nem "rá kattogni" mindenre, hogy ne stresszelj rá a dolgokra mindig. Agy kontroll, próbáld kerülni a stressz,.
2019. okt. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" sorozatot, és gondolkozz el rajta, hogy mire jó az orvosság, és mire jó a terápia.

Kérdezhetsz privátban.

2019. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Járj pszichológushoz, próbálj meg meditálni, relaxálni, járj el jógára ! Mozogj valamit, kedves emberek között, akik megértenek! Ha jön a roham, gondolj arra, hogy el tudod mulasztani.

Nekem ezek segitenek. Évek óta küzdök panikbetegseggel, szorongással, és a hozzad hasonló állapotból eljutottam oda, hogy tudom kontrollálni a rohamot, el tudom mulasztani, bár a szorongás néha még rámjön napokra. Gyógyszert sose szedtem, de a kérdésedre szm az se tud válaszolni, aki szedett, mert nem írtad le, milyen gyógyszerről van szó.

Kitartást!

2019. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kodein :))
2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!