Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? *bocsánat a...

Mi lehet a bajom? *bocsánat a rossz kategóriáért*

Figyelt kérdés

Amikor este itthon vagyok egyedül egy idő után elkezdek nagyon rettegni és "dolgokat látni" nem úgy hogy pl egyszarvúkat látok az egyik sarokban a másikban repülő gombákat hanem sötét "alakokat". Hát ez úgy hangzik mintha bolond lennék 😪. A lényeg hogy ez csak akkor jelentkezik ha este egyedül vagyok délután vagy délelőtt csak este.

Ez mi lehet? Lehet hogy bepánikolok? Köszi a választ!

U.i.: pszichológus is megvizsgált és normálisnak talált...!



2018. aug. 26. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is gondolnád, hány ember van ezzel ugyanígy! :D Az a ritkaság, ha valaki sosem képzeli oda valamilyen félelmét a félhomályba, amikor egyedül van.

Én például tisztán láttam egy pókot mászni a zoknimon, amit épp a mosógépből szedtem ki. Elfordultam 2 másodpercre és nyomtalanul eltűnt. Mindent átkutattam utána, de semmi. Nagyon valószínű, hogy ott sem volt, hiszen hogyan élt volna túl egy pók egy 60 fokos mosást? :D Láttam ugyanígy magam mellé szállni darazsat a hófehér lepedőn, becsukott abkaknál, mert előtte pár órával szüreten segítettem és ott rengeteg darázs repkedett, én meg rettegtem, hogy megcsípnek. Időnként a macskámat is látni vélem elsuhanni a lábam előtt az albérletemben, pedig a szüleimmel van egy 25 km-re lévő lakásban. Ezt valószínűleg azért látom, mert otthon a családomnál a macska folyton a lábam alatt van és attól tartok, hogy rálépek. Kérdeztem másokat is, és nekik is volt már ilyen, szóval nincs neked semmi bajod azon kívül, hogy szorongó alkat vagy.

2018. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Húúú megnyugodtam! :D

Köszönöm szépen a választ! ❤

2018. aug. 26. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
2018. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
?? :D
2018. aug. 26. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek az alakok valami ténylegesen ott lévő tárgyak vagy annak az árnyékai, amibe beleképzelsz valami félelmetes alakot? Ha igen, akkor ezt a jelenséget illúziónak nevezik, és nincs semmi bajod. Ez az, amikor pl. a sötét utcán menve egy kukára azt hiszem, hogy egy nagy kutya az. Tehát tényleg van ott valami, de én másnak látom.


Ha viszont mozgó, megjelenő majd eltűnő alakokat (emberi alakok ezek?) látsz, úgy, hogy látszólag semminek nem az árnyékai, akkor hallucinálsz. Ez viszont már nem egészséges dolog, hiába fordul elő sokunkkal. Lehet stressztől, kialvatlanságtól is, tehát ne ijedj meg. Így nem sejtek feltétlenül nagy gondot, viszont ha gyakran előfordul és nagyon élethűek ezek az alakok, esetleg más dolgokat is látsz, vagy súlyosbodik az állapotod, akkor orvoshoz kell menned. Nem vagy bolond egyáltalán.

2018. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tárgyak árnyékai és igen néha mozgó alakok amik nem minden esetben vannak a 10-ből minimum 6x.

Köszi nyugodt vagyok most már :'D

2018. szept. 4. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!