Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már szorongás? Érdemes...

Ez már szorongás? Érdemes kezeltetni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az Egyetemet, teljesen kiszakadva az otthoni légkörből, régi barátaim nélkül.

Mondhatni megvagyok az új emberekkel, de nagyon furán érzem magam. Több pánikrohamom is volt az elmúlt pár hétben, amikor pedig társaságba megyek teljesen felborul minden. Elkezd fájni a fejem, borzalmasan izzad a tenyerem, érzem a szívdobogásom, szédülök.. ezek az idő múlásával enyhülnek, de hosszú távon teljesen elviselhetetlenek.

Szüleim támogatnak, és tanácsolták, hogy forduljunk szakemberhez én viszont nem akarok. Nem azért mert szégyellem, hanem mert egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez velem történik.

Valakinek valami ötlet? Sokat jelentene.



2019. okt. 29. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha így rendben van és nem kell szakember akkor élj így.
2019. okt. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az elsőnek igaza van! Amíg nem látod be azt,hogy segítségre van szükséged senki nem tud mit tenni. Esetleg vannak streszoldó teák amik tudnak segíteni,de én akkor is javosolnék egy pszchiológust ez nem ciki sajnos ma már a legtöbben átéljük a streszt és szorongást, és ezen vagy te vagy ők vagy együtt tudtok segíteni
2019. okt. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem akarod elhinni, hogy ez veled történik? Ez értelmetlen!

Szerintem ha a tünetek idővel enyhülnek, akkor magától is megoldódhat, csak gyakorlás kérdése. Járjál sokat társaságba és hozzászoksz. Egyre otthonosabban fogod magad érezni az új közegben, hiszen megismeritek egymást. És ne akarj megfelelni: mások se szebbek, okosabbak nálad, mindenki átlagos normális ember pozitívumokkal és hiányosságokkal, így vagyunk kerekek.

2019. okt. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!