Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline nő mellé milyen...

Borderline nő mellé milyen férfi való?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Nárcisztikus.


A borderline egyik tünete a mazochizmus, amikor élvezi ha saját magának okoz fájdalmat. A nárcisz pedig szadista,ahogyan a pszichopata és a szociopata is. Élvezi ha másnak fájdalmat okoz.

2019. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TR75 ***** válasza:
100%

A borderline nem mazochista.

Azért illik border mellé a nárci, mert kölcsönösen megkapják a másiktól, amit igényelnek. A nárci a feltétlen rajongást, odafigyelést és imádatot, a border pedig a nárci magabiztossága mellett biztonságban érzi magát (nem mellesleg a felmagasztalás-leértékelés hullámzásában a nárci is részt vesz, mivel ugye ő az imádattól függ).

Valahogy így.

Csak akkor "való" border nő mellé nárci férfi, ha mindketten tisztában vannak azzal, hogy mi a saját problémájuk (általában a nárcinál ez nem jellemző, mivel hárítják a felmerülő problémákat). Viszont ha a bordernek van "betegségtudata" és akár még terápiába is jár, akkor egy empatikus férfi lehet megoldás (bár az is igaz, hogy az ilyen bordernek is lehetnek kilengései, amik nehezen tolerálhatóak).

Ha tényleg border vagy, akkor első körben önismeret szükséges önkontrollal (tehát hogy felismerd, ha valami gebasz van és tégy ellene).

2019. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:
53%
(mondom én)
2019. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
#2 De mazochista,különben a legtöbb borderline minek vagdossa magát? A legtöbb beszámol arról hogy élvezi,mert lenyugtatja.
2019. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert vagdossak magukat, mert azt a foku lelki fajdalmat es szenvedest mar csak fizikai fajdalommal tudjak elnyomni, de van hogy mar azzal sem. Nem elvezik, kegyetlenul szenvednek.

Border no melle cikkek szerint tarsfuggo ferfi valo, mert az meg a tarsfuggosege miatt a vegletekig tolerans a border kilengeseivel szemben. Ezen kivul olyan ferfi, aki higgadt es hidegfeju, hogy a border altal generalt cirkuszban meg dramaban a ferfi ne legyen partner ugymond.

2019. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dependens
2019. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meghalok b**ki...

Egy borderline embert csak még inkább tönkretesz egy nárcisztikus. A border maximum a love bombing időszakot élvezi, amikor a rózsaszín ködben, az első néhány hónapban túlcsorduló szerelemmel árasztanak el. Míg a border rajongása, nyomulása és az elvesztéstől való félelme óriási nárcisztikus forrást biztosít neki.

Látjátok, hogy egyik sem egészséges, sőt, az alapból beteg emberek csak még betegebbé válnak egy ilyen kapcsolatban. Szóval ne ajánljatok egy borderline-nak olyasvalakit, aki csak elmélyíti a sebeit.


Szerintem sokkal inkább egészséges önismerettel rendelkező és végtelenül türelmes, kissé segítő beütésű férfi való a border nő mellé, mert ő meg tudja húzni a határokat, és reálisabban tudja látni a dolgokat.

2019. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TR75 ***** válasza:
13%
Amúgy border mellé nem nagyon való senki. Úgy söpör végig mások életén, mint egy hurrikán, aztán csak romokat hagy. Még akkor is sebeket ejt, ha képes valamennyire (vagy akár nagyon is) kontrollálni magát.
2019. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
#5 border vagyok és volt társ függő exem, de egy idő után már én menekültem tőle annyira megfolytott. Pedig szeretem, ha a kedvesem a "seggembe bújik"
2019. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Borderline nő mellé lehetőleg egészséges férfi való.

Aki nem társfüggő, nem nárcisztikus, nem pszichopata/szociopata, nem OCD-s, nem ADHD-s. (most csak azokat emeltem ki amik hatványozottan rosszak egy borderline nő mellé)


Egy BPD-s nő mellé olyan férfi kell, aki nem azért akar vele lenni mert kell mellé valaki, vagy mert imádatot vár cserébe, netán csak megszokásból nem hagyta ott.


Egy BPD-s mellé olyan társ kell, aki azért akar vele lenni, mert elfogadja és szereti, a végtelenségig(!fontos meghatározás!) tolerálja a személyisége összes jó és rossz jegyét.


_______________


A feleségem BPD-s.

Nagyon is jól tudom milyen vele lenni.


Volt már, hogy kést dobott felém. Volt hogy hozzám vágta a forró serpenyőt. Volt hogy szétkarmolta a karomat.


De tudom, hogy ez a személyiségéhez tartozik, emellett viszont nagyon is szeret, a probléma pedig nem volt akkora, de Ő így élte meg, így fejezte ki.


Cserébe viszont a boldog intervallumban jobban szeret engem, mint azt bárki más tenné a világon. A legaranyosabb, legédesebb nő olyankor.

Ez pedig messzemenően ellensúlyozza a kellemetlen dolgokat!


21/F

2019. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!