Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiát valahogy le...

Szociális fóbiát valahogy le lehet küzdeni? Meg tudok gyógyulni ebből?

Figyelt kérdés
Már évek óta tart nálam ez a betegség, eddig sehogy se sikerült leküzdenem. Járok 2 éve sima pszichológushoz, de az nem segített megoldani ezt a súlyos problémát. Felesleges hozzá járnom. Az évek során rosszabb lett a helyzet. Iskolában meg se merek szólalni, már itthonról kimenni se merek. Annyira szorongok és félek. Nem bírom tovább, teljesen tönkreteszi a mindennapjaimat és az életemet is. Nem akarom így leélni a kamaszkorom segítségre lenne szükségem. És egyedül nem megy, vagyis fogalmam sincs mit csináljak. Olvastam arról hogy erre a problémára terápiás kezelést javasolnak. Lehet hogy egy pszichoterapeutára lenne szükségem? Aki volt már ilyenen, annak segített? Nekem ez tényleg fontos lenne, és ez lenne az utolsó esélyem. De már nem bízok senkiben, és semmiben. Csak azt nem tudom, hogy megéri e elmenni szakemberhez ennyi pénzért, (7000ft/alkalom) vagy ugyanazt tudja adni, biztosítani nekem mint a sima pszichológusok? Kérlek segítsetek.

2019. nov. 1. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ki lehet belőle gyógyulni, de szakorvos és gyógyszer kell hozzá.
2019. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ki lehet kerülni belőle. Legjobb módszer,hogy folyamatosan belerugdosod magad olyan helyzetekbe amik eddig félelmet váltottak ki. Az elején nyilván csak kisebb parás helyzetekbe rövidebb ideig. Aztán egyre jobban menj szembe a félelmekkel. Úgy el fog múlni. Terápia is jó és vannak direkt ilyen csoportok ált. minden nagyobb városban. Keress rá interneten. És ezek ingyenesek. A pszichológus kb. egy bölcsész végzettség. Az csak beszélget veled. Én nem sokba nézem őket. Pszichiáterek között nézz szét. Az pl. orvos. A pszichológus meg nem. De pszichiáternél is inkább a fiatalabbak között. Az idősebb már csak arra jó,hogy felírja a gyógyszert. Csoportos terápiákat is inkább fiatalabbak szokták csinálni. Egyébként a fenti módszerrel ingyen megtudod tenni ugyan ezt. Félsz kimenni,félsz emberek közé menni? Menj el mondjuk egy nagy áruházba. Járkálj az emberek között. Ha már nagyon kényelmetlenül érzed magad leléphetsz bármikor. Ha van valami pszichoszomatikus tüneted akkor takard el ilyenkor és menj úgy az emberek közé. Valójában a pszichoterápia is pontosan ez lesz csak levezényli neked az orvos.
2019. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!