Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ki lehet gyógyulni...

Szerintetek ki lehet gyógyulni, a szociális fóbiából, OCD (kényszerbetegség) -ből, illetve depresszióból? 23/F

Figyelt kérdés
Ezekben a betegségben szenvedek, 7-8 éve, először csak szociális fóbiám volt az egy nyári táborban kezdődött el mert piszkáltak ott mindenki. Majd rá egy pár hónapra jöttek az első kényszergondolatok, és a depresszióm. Soha nem voltam orvosnál, és senkinek nem is meséltem még ezektől. Van esélyem hogy teljesen kigyógyuljak ezekből a pokoli, betegségekből? Mert én nem hiszek ebben. :/ sőt szinte biztos vagyok benne hogy gyógyíthatatlan vagyok. Nem hiszem hogy teljesen el fognak örökre múlni a kényszergondolatok. Többiről meg ne is beszéljünk. Ja, és ezek mellett súlyosan dadogok is. Rengeteg trauma ért. Nagyon sok. Rengeteget szoktam gondolni az öngyilkosságra, és előbb utóbb megfogom tenni úgy érzem, sőt 100 százalék. Egy párszor majdnem sikerült megölnöm már magamat, törölközővel kezdtem el fojtogatni magamat annyira rosszul voltam már, hogy csak ezt láttam az egyetlen megoldásnak, még anyukám sem érdekelt, aki a másik szobában volt akkor. Majdnem elájultam. Meg egyszer hozzá kötöttem az ágy egyik oldalához, egy hosszabbítót, és úgy akartam megfojtani magamat annyira rosszul voltam már. Így nincs értelme élni. Mert ez nem élet, hogy állandóan otthon vagyok, és csak szenvedek.
2014. máj. 25. 03:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menjél orvoshoz, mert egyedül nm fog menni.
2014. máj. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, a háromból kettő bennem is megvan, nevezetesen a szociális fóbia és a kényszerbetegség valamilyen szinten. Eddig nem gondoltam arra, hogy ez a kettő összefügghet. A depresszió viszont szerencsére nem, úgyhogy nekem öngyilkos hajlamaim eddig még nem voltak soha. Másrészt én sem voltam orvosnál soha, magamtól jöttem rá ezekre. Neked viszont a depresszió és az öngyilkossági kísérletek miatt mindenképpen javaslom, hogy sürgősen keress fel egy hozzáértőt! De tényleg! És simán lehet, hogy utána jobb lesz minden, nem fogod rosszul érezni magad, hidd el! ;)


28/F

2014. máj. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hektorr7 ***** válasza:

Neked súlyosabb gondod is van mint a kényszerbetegség. Valamilyen súlyos személyiségzavarod is lehet. AZ NEM NORMÁLIS HOGY 3SZOR MÁR ÖNGYILKOS AKARTÁL LENNI!!


Mondd anyukádnak azonnal keressétek fel a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát vagy menj el a hozzád tartozó körzet pszichiáteréhezmajd ő ír beutalót kórházban.


Ezt a súlyos állapotot amiben te is lézengsz csak szakszerű kórházi körülmények között, gondosan beállított gyógykezeléssel lehet kezelni!

2014. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keressél egy mélylélektani módszerekkel kezelő (KIP, ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow, stb.) kiképzett pszichoterapeutát. Amit leírtál, az gyógyítható.
2014. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget/tanácsokat.
2014. máj. 25. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan ugyanezek vannak meg, és hidd el, egyedül ez nem fog menni, az biztos... Én egy éve kezdtem el orvosokhoz járni, és még így is csak egy pici javulás van. (Bár egy hónapig teljesen tünetmentes voltam azt hozzátenném hála a jó Istennek) Ez egy naggggyon hosszú és nehéz folyamat lesz. Sajnos ki kell fogni a jó orvosokat, mert van, aki csak rosszabbít a helyzeten... Ajánlanám az enyéimet, de sajnos ők csak 18 év alattiakkal foglalkoznak :( Szóval hajrá, és sok sikert, kitartás!! És fontos, hogy teljesen nyílj meg előttük, és működj velük együtt :) 16/L
2014. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
MI történhet velem, ha nem fogok fordulni orvoshoz soha?
2014. máj. 26. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem jössz ki ebből az állapotból, és egyre rosszabbul leszel, bedilizel...
2014. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!