Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi a tapasztalata az...

Kinek mi a tapasztalata az antidepresszánsokkal?

Figyelt kérdés
A gyógyszer nélkül kezelt 10 éve szorongásos pánikbetegség, vagy a gyógyszerszedés a kisebbik rossz ebben a helyzetben?
2019. nov. 4. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a pánikbetegségemet 4 hónap alatt kikezelték gyógyszerrel.
2019. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annyi negatív kommentet olvastam, hogy félek belevágni a gyógyszeres kezelésbe. Antidepresszánssal kezeltek?
2019. nov. 4. 14:54
 3/9 Scrap ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha másképp nem megy, akkor átmenetileg érdemes lehet gyógyszert szedni, de sok esetben a gyógyszer elhagyása után szép lassan visszatérnek a tünetek.


Egyébként az esetek nagy részében használnak az SSRI készítmények, de hirtelen elhagyásuk esetén iszonyatos megvonási tünetek jelentkezhetnek. Jómagam Scippa 10mg készítményt szedek, erről kb 5-6 hónap a leállás.


Szabad kérdezni eddig milyen módszerekkel próbálkoztál, ami gyógyszermentes? (Pszichoterápia, stb...)

2019. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Írok privát üzenetet, ha nem gond előző
2019. nov. 4. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jó a tapasztalatom, szintén pár hónap alatt rendbe tett (pánik+szorongás). Negatív dolgokat főleg olyanok írnak, akik egyébként soha nem is szedték.
2019. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van az a pont a mentális betegségek téren amikor a szervezet biokémiai folyamatai is jelentősen megbolydulnak, ekkor a gyógyszer (és csak az) már igazi megváltást jelent. 2×05 Helex sr szorongásoldóval kezdtem (GAD kezelésére) , egy hónap után kaptam mellé depresszióra 25 mg-os Anafranilt, csodaszer volt. 2 hónapon keresztül éjelente 2,5-3 óra alvás után végre végig tudtam aludni az éjszakát. Napi többszöri görcsrángás (fél-1 órásak), ízületi gyulladások, napi sírógörcsök, pánikrohamok, magas pulzus, szédülés, zsibbadás, nyilaló fájdalomérzet főleg gyomortájt, étvágytalanság és a többi pszichoszomatikus tünet mind elmúltak 2-3 napon belül, a kényszergondolataim felére csökkentek azonnal. Most lesz 2 hónapja, hogy szedem, már nagyon jövök kifelé a bajból, kényszergondolatokkal még van mit tenni de jelentős a javulás. Mellékhatások a hányinger, izomgyengeség, folyamatos alvás bárhol, székrekedés (de nem híztam vissza), gyakori vizeletürítés és szexuális zavarok voltak, nagyrészük 1-1,5 hét alatt lecsengett, az utolsó három maradt meg kb másfél hónapig.

A függőségről nem tudok nyilatkozni, szerintem már az is függőségnek számít ha az embernek a puszta tudat miatt szüksége van a gyógyszer bevételére, így valamilyen szinten függőnek vallom magam, azonban volt már olyan, hogy a szorongásoldó véletlenül kimaradt, semmi bajom nem történt. Az antidepresszánsok úgy vannak kialakítva, hogy hozzászokni ne tudjon a szervezet így a megfelelő mennyiség beállítása után nem kell folyton emelni az adagot.

Ami viszont fontos, hogy a gyógyszer nem meggyógyít, hanem tünetmentessé tesz (először a testi majd később a lelki tüneteket tekintve) ,és ezt a tünetmentes állapotot, mikor magadra tudsz koncentrálni, kell felhasználod a lelki gyógyulásodra. Én pszichológus nélkül, magamtól vágtam neki ami macerásabb és hosszabb út, de működik ha valaki nagyon tudatos tud lenni. Ha viszont szükségét érzed pszichológus segítségének, élj a lehetőségeiddel.

2019. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 1. ső vagyok. Igen, azzal kezeltek. Ahogy éreztem, hogy baj van ( pánikroham ) már futottam is a háziorvoshoz. Sokan lebecsülik, de az első segítséget tőle kaptam, és végig támogatott, ha gondom volt. Végük is Zoloft ot kaptam, Rivotrillal. A Zoloftra egyszerűen nem lehet rászokni, a Rivotrilra meg az orvos nem engedett. 3 hónap után leálltam vele. ( 0,5 mg ) Ha nem kezded el falni, kamu a rászokás.
2019. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, mentek a zöld pacsik.

Voltam ma pszichiáternél, és Cipralexet írt fel. Meglátjuk mi lesz pár hét/hónap múlva.

2019. nov. 5. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Érdeklődnék mik a tapasztalataid amióta szeded a gyógyszert? Én pénteken megyek pszichiáterhez pánikbetegség miatt.
2019. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!