Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen! A kislányom...

Valaki segítsen! A kislányom teljesen megőrült! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves,és van egy kis baj a bal szemével.Nem működik rendesen és enyhén ferde.Nemrég ismét megműtötte egy nagyon jó szemész,de semmi.Azt mondták ezzel nem tudnak mit kezdeni.Nem mozdul a szem,nagyon homályosan lát vele és 1 mm-el kisebb a szemgolyó kerülete mint az egészséges jobbé.Ezért kiskorában is meg általánosban is nagyon sokat bántották.Most folyton szemkötőket hord,összeragasztja a szempilláit műköröm ragasztóval hogy ki se tudja nyitni a bal szemét,és folyton azt mondja,gyűlöli,legszívesebben kitépné stb. Most ezzel mit tegyek?Pszichológusnál már voltunk,de a lányom olyan makacs,senkire nem hallgat!Ilyenkor mit csináljon egy jó anya?
2010. júl. 17. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

jéééézusom:O

pszichiátriára kellene vinned...

2010. júl. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A kortársaira már nem jellemző, hogy ilyesmi miatt bántsák egymást. Ha majd tapasztalja, hogy elmaradnak a csúfolódások, meg fog nyugodni a kislány. Nehéz korszakban van, ilyenkor nagyon meg akarnak felelni a többieknek, most kezdik felfedezni a másik nemet, tetszeni akarnak. Most úgyis nyár van, süt a nap ezerrel, próbáljátok átvészelni ezt az időszakot valami divatos napszemüveggel. Amit tehetsz még, hogy csinálj neki programokat, próbáld lekötni, ne a szemével legyen elfoglalva.
2010. júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok!Szeret a barátaival lenni,járnak minden felé,de csak szemkötővel.7 db. van neki különféle mintájú.A barátainak ez fel se tűnik,azt hiszik csak amolyan stílusjegy nála!Szóval nem itthon ülő,nem ez a baj,de már félek hogy esetleg még nagyobb kárt tesz magába!(volt már rá példa sajnos)
2010. júl. 17. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat en azert megprobalnam tobb orvosnal{esetleg maganklinikan}ha ennyire veszelyes a helyzet.En oszintem nem hinnem el,hogy nem lehet vele mit kezdeni akkor sem ha 3 doki mondana.
2010. júl. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó! PSZICHIÁTER,mindenképp. Mond el neki,ez nem katasztrófa,ettől még mindenki ugyanúgy szereti,és sokkal feltűnőbb a szemkötő,pláne a szempillája összeragasztása,mintha nem csinálna a szemével semmit.

A napszemüveg jó megoldás lehet.

2010. júl. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy kárt tett már magában? Megvagdosta magát? Esetleg más? Ezzel mindenképpen szakember segítségét (pszichológus, pszichiáter) érdemes kérni.

Valószínűleg tartom, hogy a régi sérelmek azok, amik neki sokat ártottak, nem maga a szemprobléma. Bár azért kicsit meg vagyok döbbenve, mert egy jó osztályfőnök nem hagyja, hogy a társai pellengére állítsák az ilyen problémával rendelkező gyermeket.


A pszichológus személye nagyon fontos, hogy szimpatikus-e a lányodnak, vagy sem. Sikerül-e vele jó, bizalmi kapcsolatot kiépíteni. A pszichoterápia és a tanácsadás között van különbség. A lányodnak terápiára van szüksége, ami esetleg eltarthat hosszabb ideig is.


Ha komoly önsértést is végzett, akkor szükség van pszichiátriai konzíliumra is.

2010. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagdosta magát,az egész alkarja kívül,belül tele volt vágásokkal,belevágott feliratokkal.Mindíg hosszú pulcsiba volt,ezért ezt elég későn vettük észre.Nem akar többé pszichológushoz menni,azt mondja nincs értelme,hogy egy idegennel beszélje meg a gondjait,én se láttam javulást amikor járt.
2010. júl. 18. 14:53
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Pszichiáterhez semmiképp se vidd, valami antidepresszáns szart fog felírni a lányodnak, amitől nem lesz jobb a szeme (tehát a problémát nem oldja meg), ellenben lesz egy csomó mellékhatása (pl megnő az öngyilkossági kockázat), esetleg egy pszichológust javasolnék, illetve idővel kinövi... Hogy nem csak a levegőbe beszélek, nekem 15 éve volt egy autóbalesetem, a fél arcom roncsolódott és kifolyt a jobb szemem, volt kb 6 plasztikai műtétem, persze most sem nézek ki valami szépen és ráadásul ez a diákéveim alatt történt. Szóval tudom min megy keresztül a lányod. De idővel túlteszi magát rajta, én is túltettem, igaz engem összesen vagy 2-3 vadidegen csúfolt ki még az elején, de akik igazán fontosak, azok mellettem álltak és a mai napig mellettem állnak. Ami a legfontosabb, hogy a lányod eljusson odáig, hogy ő az, amit ő gondol magáról, és nem az amit mások gondolnak róla.El kell fogadnia önmagát olyannak,amilyen, mert ő ettől semmivel sem rosszabb, vagy alávalóbb ember másoknál.

2010. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom a baleseted!A lányom igazából mindíg is tökéletes akart lenni.2 éve 35 kilót fogyott egy nyár alatt,boldog volt hogy vékony lett,de én meg a nap 24 óráját végig aggódtam hogy baja lesz a túlzott fogyókúra miatt.Aztán arra gyűjtött össze 100.000 Ft-ot,hogy hosszú loknis szőke hajat varrasson az eredeti rövid barna egyenes hajából.A barátai mesélték el nekem hogy többször próbálta eltörni az orrát,hogy ingyen megműtsék neki egyenesre.Az apukája többször hallotta már a tükör előtt magában beszélni hogy mit kell még kijavítania magán hogy tökéletes legyen.Azt hazudta nekem hogy szörnyen görcsöl mikor megvan neki hogy fogamzásgátlót irassak neki,mindezt hogy eltűnjenek a pattanásai és megnőjjön a melle.Mit mondjak neki hogy végre elhigyje hogy szép,és semmi baj nincs vele?Miért harcol ennyire makacsul azért hogy tökéletes legyen?
2010. júl. 18. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző voltam, aki a vagdosásra rákérdezett. Nem fogja magától kinőni, nem fog magától elmúlni. Valószínűleg személyiségzavar van (bár 18 éves kor alatt nem mondjuk ki), most ezt így tudom, hogy nem mondd semmit, de muszáj őt visszavinni a szakemberhez, a pszichoterápiát folytatni kell, illetve el kell kezdeni. Enélkül jóval kevesebb az esélye, hogy normális, boldog életvitele legyen, boldog párkapcsolata legyen és kiegyensúlyozott legyen.

Ha pestiek vagytok, vigyétek be a heimbe, ott nagyon jó szakemberek vannak.

A pszichoterápia nem arról szól, hogy "idegennel megbeszélem a problémákat". Ennél sokkal többet jelent, beleértve a személyiség építését, korrigálását is. Kevés a hely ahhoz, hogy itt leírjam.


Az, hogy a "gyógyszer fúj" elég veszélyes. A személyiséget persze nem korrigálja (ehhez kell a terápia), de a szorongást jelentősen csökkenteni tudja, az impulzivitását szintén csökkenti, az általános közérzetét javítja, egyensúlyba hozza.

Aki vizsgálja, eldönti, hogy kell-e gyógyszer vagy sem.

Sajnálom a lányodat, a legjobbakat kívánom neki. De több ez, mind szemprobléma, segítségre van szüksége. Találjatok neki egy szimpatikus terapeutát, akihez tud kötődni is.

2010. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!