Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek igy az eletemmel?

Mit kezdjek igy az eletemmel?

Figyelt kérdés
Obszesszív-kompulzív zavarom van, ami kényszer gondolatokat jelent, olyanokra gondolok, amikre nem akarok. Gyilkolas, bantalmazas, a sajat csaladomat is, de persze egy pillanatig se gondolom komolyan, hogy meg is tegyem. Emellett Borderline szemelyisegzavarom is van, es elviselhetetlen mertekben szorongok. Nem birom, ha neznek, nemtudok masok elott beszelni, nem szeretek az utcan menni, ugy erzem mindenki engem nez es rosszakat gondol rolam. Nemtudok az emberek szemebe nezni, ezert szolnak is, de akkor meg megjobban nemtudok. Ha egy keves kis torodest is kapok, foleg felnott ferfiaktol, egybol kepes vagyok belejuk szeretni, foleg ha "hatalma" van felettem, es utana a maniaim lesznek. Kb 3 even keresztul vagdostam magam, mostmar egy eve abbahagytam,de most megint erzem, hogy akarom. Kb egy evig depresszios voltam, celtalannak lattam az eletem, uresnek ereztem magam, ezek javultak de kezdenek visszajonni. Felek, hogy megbolondulok, neha hangokat hallok es alakokat a sotetben. Alkalmankent halucinalok, es iszonyu hanyingerem lesz. Panikrohamaim vannak, ha sirok. Mi ertelme van igy az eletnek, ilyen fiatalon? Nem szeretnek pszichologushoz menni, senkinek nemtudom elmondani ezeket, csak magamra szamithatok. L

2019. nov. 7. 17:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem vetem meg az eros alkoholt, es egyeb tudatmodosito szereket sajnos..
2019. nov. 7. 17:08
 2/10 A kérdező kommentje:
Es az is, hogy nagyon erdekel az emberi test, az emberi elme, az emberek reakcioi, kulonbozo viselkedesekre, a gondolataik az embereknek, a testbeszeduk, a nezesuk, es sokszor szoktam magam korul megfigyelni oket. Altalaban csendes, megfigyelo, tavolsagtarto, huvos ember vagyok, de par baratommal teljesen fel tudok oldodni, es elengedni magam, de a tobbi emberrel egyszeruen nemtudok es nem is akarok kapcsolatot letesiteni.
2019. nov. 7. 17:16
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem fordulsz segítségért, akkor nem fog semmi történni.

Mentálisan nem vagy ép, a problémáid külön-külön is szörnyűek, nem hogy így együttesen.


Hiába panaszkodsz és hiába vársz a csodára, hiába teszel fel költői kérdéseket, a problémáidon csak szakember fog tudni segíteni.

2019. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve, nem erdekelnek azok a dolgok, amik a korosztalyomat igen, sokkal komolyabb vagyok, szeretek az elet ertelmen, kialakulasan, befejezodesen gondolkodni,ahogy felkelek reggel, mar porognek is a gondolataim minden teren, csak azon nem amin kellene. Borzaszto, es csodalatos gondolatok, amiktol nemtudok megszabadulni, es egesz nap tartanak, ameg el nem alszok, es masnap kezdodik elorol. Szeretek tanulni, de nem olyanokat amiket iskolaban probalnak tanitani. Szeretek tudni, es akaratom ellenere is, vagy akarattal manipulalom az embereket. Okosabbnak erzem magam naluk, pedig tudom, hogy ez valoszinuleg, legalabb is nem minden esetben van igy, es iranyitom az embereket. Szamomra nincs olyan, hogy nem nekem van igazam, es senkinek nem hagyhatom, hogy megmondja mit csinaljak. Kerlek emiatt ne iteljetek el, probalok valtozni.
2019. nov. 7. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szakemberhez kell fordulnod, ha változást szeretnél.
2019. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Riddimet is hallgatsz?
2019. nov. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kihez forduljak segitsegert?
2019. nov. 15. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez. Ha nem tudod hol rendel a körzetedben, esetleg a háziorvosodtól megkérdezheted. Érdemes elsősorban a tünetekről beszélni vele, kész diagnózisok helyett. És, tudod, próbálj őszinte lenni vele. Azért van ott, hogy segítsen.
2019. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a borderline önmagában is nagyon nehéz probléma - még a körülötted élőknek és a veled dolgozó pszichológusoknak is, nemhogy neked. ne akarj vele egyedül megküzdeni. mindenképp keress pszichológust/pszichiátert együtt sokkal könnyebb megbírkóznotok vele, mint egyedül!
2020. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
klinikai szakpszichológus vagy pszichiáter kompetens az OCD-t diagnosztizálni, ezért feltétlenül ilyen végzettségű szakembert keress fel!
2020. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!