Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikroham lehet annyira...

A pánikroham lehet annyira erős hogy halált okozhat?

Figyelt kérdés
Állandóan pánikrohamaim vannak a semmitől. Szédülés,hányinger,rosszullét,Heves szívdobogás,alacsony levegővétel,fulladás. Ez lehet annyira erős hogy bele halhatok?
2019. nov. 11. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De nem értem, hogy mért nem kezelteted magad már rég!
2019. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodj meg, nem tudsz belehalni.
2019. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha elájulsz, és hátracsúszik a nyelved, segítség nélkül megfúlsz.
2019. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy állandóan?
2019. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Elájulni sem fog.
2019. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nos pánikroham során a beteg túl gyorsan veszi a levegőt, és kiüríti a szervezetéből a széndioxidot. A széndioxid viszont felel a vér pH-jáért is. Ha túl sok kiürül a vér pH-ja lúgos irányba fog változni. A lúgos vérben az oldot, ionizált kálcium kicsapódik, és gyakorlatilag a betegnek heveny kálciumhiánya lesz. Ez jobbik esetben azzal jár, hogy a beteg elájul, és a légzés normál tartományban tér vissza. Rosszabbik esetben tetániás görcse lesz, amitől még jobban megijed, amitől még jobban szuszog, még inkább romlik az egész folyamat, ez pedig lehet halálos.


Na ezért kell a pánikrohamost zacskóba lélegeztetni, mert akkor visszaszuszogja a széndioxidját és nem lesz lúgos a vére.

2019. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Szóval kedves kérdező, a dolog lényege, hogyha pánikrohamod van, akkor szép lassan szuszogj egy zacskóba, és nem lesz bajod.
2019. nov. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én onnantól viseltem jobban a pánikrohamokat, amikor megértettem, hogy miről is szól az egész... az evolúciós okot. Gondolj bele: az ősember, ha valamitől megijedt, akkor menekülnie kellett (pl. üldözte egy kardfogú tigris). Ezt eleveníti fel a pánikroham, csak itt nincs kézzelfogható veszélyforrás, csak valami megfoghatatlan izé, ami elől menekülni kell. Ezért reagál úgy a szervezet, mint egy kiadós futás esetén. Vagyis pont annyira lehet belehalni is, mint a futásba. Egészséges ember esetében semmi esélye, csak ha van valami súlyos szervi bajod.

(Megjegyzés: azóta terápiával már kigyógyultam a pánikbetegségből, szóval számomra ez már szerencsére a múlt...)

2019. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!