Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne golyózza...

Mit tehetnék, hogy ne golyózzak be év végére? 17/L

Figyelt kérdés

Itt a végzős év a gimiben, és rengeteg a stressz az életemben a továbbtanulás miatt. Nagyon szoros napirend mellett élek, gondolom ez minden hasonló korú diáknál így van.


Ti hogy csináljátok, hogy egyensúlyt teremtsetek, mindenre legyen időtök? Engem megöl a folyamatos megfelelni akarás, az hogy egy szabad órám sincs pihenni suli után. Ráadásul nyomaszt mindenféle magánéleti dolog is, amit jó lenne elválasztanom a tanulástól, de nem mindig megy. Mégis hogy írjak meg jól egy nyelvvizsgát, ha közben az agyamban motoszkál valami probléma?


Túl sok a dolog, és egyre jobban érzem hogy eluralkodik rajtam a stressz. Nem csúszhatok most meg, mert akkor borul az egész tervem a jövőre.


Valaki aki esetleg hasonló helyzetben van, tudnátok tippet adni? De az is segít hogy meghallgattok.



2019. nov. 13. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

En mikor vegzos voltam elengedtem a maganeletet, a kamasz dolgokat.

Sokkal konnyebb volt igy vissza gondolva mintha pasi ugyek miatt szenvedtem volna. XY ezzel kavar, YX megcsalta ZZt. Erted mire celzok.

2019. nov. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
a férfiak ezért járnak kocsmázni :D lazíts,egy kicsit engedd el magad,járj el a barátnőiddel valahova,találd meg azt a dolgot ami feltölt,amitől a gondok háttérbe szorulnak amíg megoldást nem találsz rájuk. Ne agyalj annyit hallod?!
2019. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha egyetemre mész, akkor egy félévet nehezebb lesz elvegezni, mint az érettségit, úgyhogy kösd fel a gatyád.
2019. nov. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Ha valakinek szeretnél kiakadni, írj nyugodtan. Jövőre fogok végezni

17/L

2019. nov. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Az év végét úgy értettem, hogy a tanév vége. És tudom hogy az egyetem is nehéz lesz, de ott főleg egy dologra kell majd fókuszálnom. Most meg van ezer teendőm.

2019. nov. 13. 07:10
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Megsúgom, hogy egyetemen is ezer teendőd lesz.
2019. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Egyetemen egy dologra? Sokszor azt se tudom hol áll a fejem. Ott nincs olyan, hogy késel valami beadásával, mert van egy pótbeadás félév végen, és az már fizetős, ha nem jó, bukód a tárgyat. Sokszor, ha beteg vagy is be kell menned, mert különben még a lemaradást is behozni (pl kihagyott zh-k), hát embertelen tud lenni.


A magán élet alatt nem tudom pontosan mit értesz. Neked kell megfontolnod, hogy neked mennyire fontos a tanulás. Ha jól tanulsz, akkor sok esélyed lehet olyan állást vállalni, amit szeretsz.

2019. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes elképzeléseid vannak az egyetemmel kapcsolatban :D
2019. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!