Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen mit lehet tenni?

Depresszió ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Voltam pszichológusnál aki azt mondta közepes szintű depresszióm van, és tovább küldött pszichiáterhez. Voltam nála is, aki antidepit írt fel. Mindketten azt tanácsolták, hogy csak saját magammal foglalkozzak, ne érdekeljen más idegenek véleménye, tanuljak meg szelektálni.

De nekem ez nagyon nehéz. Még soha életemben nem éreztem magam boldognak. Mindig arra vágyok, ami nekem nincs.

Volt már olyan, hogy azt mondták nekem, hogy miért nincs még párkapcsolatom 27 évesen. Majd belementem egy kapcsolatba, mert azt gondoltam hogy örüljek, ha egyáltalán jut nekem valaki. Hiába voltam kedves, megértő, mégis átvert, és szakított.

Pont ezután alakult ki bennem még jobba az az érzés, hogy mennyire értéktelen vagyok, és ezt nem csak ő jelezte vissza, hanem a volt osztálytársaim is, akik kigúnyoltak.

Azt hittem, hogy engem lehet szeretni, de tévedtem.

Az exemnek is van új barátnője, akivel biztos nem tudja ezt megcsinálni, mert egy diplomás nővel jött össze, én meg csak egy hülye, bunkó, tanulatlan vagyok, akinek csak szakmája van.

Őszintén megvallva irigykedek azokra, akik boldog párkapcsolatban élnek, mert nekem mindig csak a magány jutott.

Kezdem azt gondolni, hogy engem még a sors is ver. Szégyellem hogy ilyen gyógyszert szedek. Lehet nem ez a kategória, de remélem értelmes válaszokat kapok.


2019. nov. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van erőd ne a gyógyszert válaszd.

Nekem erős deptesszióm van néha pánik szindrómával. Citromfű teát és néha növényi bogyókat szedegetek. Foglalkozz azzal amit szeretsz. Ha van hobbi vagy sport amit szeretsz foglalkozz vele minél többet. Ja. És ne mond, hohy hülye bunkó tanulatlan vagy. Nem lehet mindenki diplomás, de ettől lehet értékes ember. F40

2019. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több diplomás nőt ismerek, akivel "meg lehet csinálni" ezt, mert jellem kérdése.

A lényeg: én úgy tettem le az antidepresszánst, hogy cicát vettem magamhoz! Nagyon komolyan mondom, működött! Pedig nem volt szándékos, nem is azért tettem, hanem úgy alakult. Viszont csak úgy ajánlom ezt, ha tudod benti cicának tartani. Mert különben nagyon hamar baj fogja érni!

Próbáld ki, iszonyatosan sok szeretetet ad egy cica, akit kis korától (az anyától történő elválasztástól) nevelsz és sokat foglalkozol vele, türelmes vagy hozzá, játszol vele.

Tedd ezt, az egyik legjobb dolog ebben a helyzetben. Benne nem fogsz csalódni, mint egy pasiban.

Az lehet, hogy nem mindig azt teszi, amit te szeretnél :) de ott lesz melletted és ki tudsz ebből a betegségből lábalni. De két cica még jobb :)

Nézz cicás videókat, már az is sokat jelent!

- egy macskás nő

2019. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem 2 kutyám van, akiket nagyon szeretek, de mégis előtörnek bennem ezek a depressziós gondolatok.
2019. nov. 14. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj fél Magyarország depressziós és önértékelési zavaros. És még aki párkapcsolatban él is, legfeljebb csak kívülről tűnik boldognak, de amikor hazaérnek nem látod, hogy ölik egymást, mi megy a háttérben. A diploma meg nem jelent semmit. Diplomásra és szakemberre is szükség van, egyik se jobb a másiknál. Ezt mondom én, aki kijárt pár iskolát! Plusz akinek diplomája van azt is ugyanúgy átverik, megcsalják, stb. Az ember értékét nem a papír, a diploma, hanem az emberi értékek adják, amit iskolában nem lehet megszerezni. Azt meg ne szégyelld, hogy gyógyszert szedsz, mert szintén sokan szednek. Szóval fel a fejjel nem vagy egyedül! :)
2019. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, a kutya még jobb, ha rá tudod venni magad, hogy naponta elvidd őket egy olyan helyre sétálni, ahol több kutyás van kutyákkal. A kutyás közösségek a legjobbak, legalábbis amikor nekem volt kutyám és lakótelepen laktam, minden este összejöttünk a parkban, nagyon értékes emberi kapcsolatokat lehet kiépíteni azon az alapon, hogy mindannyian kötődtök a kutyához.
2019. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!