Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék akkor ha nem...

Mit tehetnék akkor ha nem álmodok/emlékszem az álmaimra hónapok óta?

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Örülj. Nekem minden egyes éjszaka rossz, nyomasztó álmaim vannak, általában ugyanazon témában. Visszasírom azokat az időket, amikor nem álmodtam (vagy nem emlékeztem vissza rá).
2019. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meglehet ilyeneket álmodok én is nem tudom. Ugyanakkor a szüleim szerint már többször is beszéltem álmomban és érdekelne hogy most miért vagy mi ?
2019. nov. 14. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Intenzív álmok a felszínes alvásnál jellemzőek, az alvás és ébrenlét közti átmeneti állapotban (vagyis ez miatt emlékszünk rá). Nálam Ilyenkor fordul elő, hogy hangosan is beszélek, de erre fel is szoktam ébredni. Tehát ha nem álmodsz, vagy nem emlékszel rá, az azt jelenti, hogy mélyen alszol, és ennek tényleg örülni kell.
2019. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A saját teóriám suerint akkor valószinűleg egy "laposabb" idejére jutottál az életednek, és a következő 1-1.5 hónapban semmi megrázó/elgondolkodtató/fontos esemény nem fog történni az életedben.


Többnyire 2 féle álomra emlékszel még pl másnap délben is:

1: aminek jelentése van, semmilyen közelmúlt béli eseményedhez/gondolatmenetedhez nem tudod kötni. Ezeket kis "gyakorlás" után meged is megfejtheted, vagy kérj meg valakit(pl én szivesen megfejtem neked), esetleg írd ki gyakorira!

2: Amit egy aznapi vagy közelmúlt béli eseményhez, emlékezetes történéshez, élményhez tudsz kötni. Ezekre valószínűleg pár napon már nem fogsz emlékezni.


Nekem pl van olyan tipik 1. Típusú álmom, amire már több mint egy év távlatából os kiválóan emlékszem, és úgymond "jósolni" is tudtam vele anno.

2019. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!