Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegségem miatt lehet...

A pánikbetegségem miatt lehet ez az érzés? Többi lent

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok 2012-be kezdődött, 2015-be elmúlt 2018-ba újra kezdödött. Ezen a héten egy újabb tünetet észleltem, 5 napig voltam mély depibe, szorongtam nagyon, úgy éreztem szédülök, de nem egész nap hanem kisebb nagyobb hullámokba főleg helyzet változtatáskor. De ma 2 szer volt egy olyan érzésem, hogy elájulok, úgy éreztem nagyon megszédülök ez kevesebb mint 30 mp ig tartott, és emiatt bepánikoltam, és újra attól féltem, hogy ezt fogom érezni, és iyg is lett, de gyorsan elmult mert eltereltem a figyelmem. Nagyon felek, hogy valami bajom van, de a pszichologus szerint nincs semmi szervi bajom,ha 7 év alatt nem volt most sincs, de én nem tudok megnyugodni, és ezért kértem fül orr gegeszetre időpontot, de csak 2 hét múlva. Én meg nagyon parázok, hogy mivan ha meghalok, és valami halálos bajom van. Hipohonder vagyok mellesleg. Valaki szerint ezt az agyam csinálja, és nem valami szervi baj, furcsa mikor elterelem a figyelmem, gondolataim elmullik a szédülés érzésem, majd mikor rágondolok elfog újra az érzés. +Valaki valami tanácsot tudna adni mit tegyek, hogy jobb legyen

2019. nov. 15. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A stressz és szorongás nagyon sokat tud rontani az ember közérzetén. Simán előfordulhat, hogy ez tett rá egy lapáttal és így reagál a szervezeted, illetve te magad. Sokszor a pánik és félelem még ront az amúgy is szar helyzeten.


Amúgy én ájulós vagyok. Sose lett nagyobb bajom belőle... Ettől nem leszel halálos beteg. Ha van is szervi oka, szinte biztos, hogy kezelhető. Alváshiány, vérszegénység, leesik a vércukor szint stb.


Ha úgy érzed hogy elfogsz ájulni feküdj le esetleg emeld fel a lábad. Utána ha kicsit jobban vagy egyél valami kellően cukrosat. Lehet, hogy amúgy nem lenne hatásos, de a placebo itt is csodákra képes. Csak be kell beszélni magadnak, hogy minden oké és tényleg jobb is lesz.


Csak nyugi:)

2019. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Hipohonder vagyok" .Nincs is több kérdésem, ti minden kis csip-csup dologba bele akartok halni. Ezt kéne kezeltetni.
2019. nov. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hipochonderek többsége nem is pánikbeteg, csak azt képzeli be. Ehhez kéne egy pszichológus aki segít ebből kilábalni.


Legtöbbször csak simán stresszbeteg az ember.


Ahogy betudod haluzni egy fejfájástól azt, hogy agydaganatod van, ugyanúgy behaluzod azt is hogy pánikbeteg vagy, sajnos ez amiatt is van mert lassan már mindenkire ráfogják 1-2 rosszullét után, hogy biztosan az, és a hipochonder pláne hajlamos erre ráhajlani, hogy na én is az vagyok.


Pszichiáter = tünetet csökkent

Pszichológus segít leásni oda, hogy ezt megoldd, hogy ne ess bele.


Rajtad áll.


Az, hogy nem teszel semmit az meg egyértelmű stagnálás.

2019. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!