Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet a depresszióból...

Ki lehet a depresszióból gyógyulni? Egyáltalán az depresszió, ha időnként teljesen jól érzem magam? Ha kapok gyógyszert, sokára kezd el hatni?

Figyelt kérdés
Még nem voltam pszichiátérnél. Évek óta vannak nagyon rossz időszakaim. Úgy érzem kilátástalan az életem, egyedül vagyok senkire sem számíthatok és lenne kedvem új életet kezdeni valahol máshol csak tudom, hogy ott se lenne jobb. Éjjel nehezen alszom el mert kattogok mindenen, étvágyam hol túl sok van hol egyáltalán nincs. Hobbim sincs már, a szabadidőm nagy részét az ágyban töltöm. Az elmúlt 2-3 évben többször gondoltam pszichiáterre csak néha meg teljesen jól érzem magam, nagytakarítok, pont egyhelyben nem tudok megmaradni és a hangulatom is kifejezetten jó, egyáltalán nem érzem, hogy szükségem lenne szakemberre. Ilyenkor még a munkahelyemen is jól érzem magam, ahol nagyrészt szorongok. Csak most kicsit éles lett a váltás, tegnap teljesen jól keltem majd egy munkahelyen kapott kritika miatt nem bírom összeszedni magam és visszajött minden negatív érzésem. Mitől lehet ez az egész?
2019. nov. 16. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne pszichiáterhez menjél, hanem pszichológushoz. Nem kell gyógyszert szedni, ha nem muszáj. Az élethelyzetedet kell ésszerűen megoldani, nem kémiailag belenyúlni az agyba. Természetesen a depresszió se olyan, hogy még véletlenül se lehet közben jobb hangulatod. A depressziónak különböző fokozatai vannak.
2019. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vannak csodák, de tapasztalataim szerint nem lehet kigyógyulni semmiből, ami igazán mély és súlyos pszichés baj. Mire kimásznál mindenből, eltelik 25-30 év, és ott állsz, hogy elcsesztek az életedből hülye fehérköpenyes sarlatánok 30 évet és te nem vagy sehol sem.


Igazán jó és valódi újrakezdést nem kapsz, lehetőséget nem kapsz, fiatal nem leszel soha többé, és amivé farigcsáltak, az semmivel sem jobb, mint a kezdőrúgás volt.


Lehet, hogy neked sikerül, kívánom a legjobbakat!

2019. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, attól, hogy te depressziós vagy, mert nem dolgoztál azon, hogy megtaláld a megfelelő szakembert, nincs jogod a másik ember életkedvét is elvenni!
2019. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!