Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az törvényszerű, hogy hangulat...

Az törvényszerű, hogy hangulatingadozásaim vannak és időnként rámtör a depresszió ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Igazából lényeg a lényeg, hogy 23 éves férfi vagyok és soha nem szeretett egy lány sem.

Régen, amikor kedvelt pár lány, erőteljesnek éreztem magam, kondiztam nem lehetett olyan pillanatot érezni az életemben, ami szomorúan telt.

Egyszercsak idősebb lettem és akartam barátnőt. Ez 18 éves korom körül lehetett. Azóta csak vágyom rá. Próbálkoztam neten, de a tapasztalat, hogy nem vettek komolyan, mert a neten egy lány váltogathatja kivel ismerkedik, mindig van új neki. De mindegy, nem panaszkodni akarok.

A megoldásom pillanatnyilag, hogy kerülöm a netet. Egyszerűen "kedvezőtlen körülmény" pártalálásra (férfinak) címszóval. De a depresszió így sem múlik el. Picit fáradt vagyok, akkor fekszem az ágyban és szenvedek, elhagy az élet.

Mindent csinálok, hogy elvonjam a figyelmem, tovább vagyok el itthonról, játszom, filmezek, barátokkal vagyok. De egyszerűen semmi nem jó. Mindig itt van bennem egy fájdalom, amit eltakarni pár napig talán sikerül, de előtör.

Nem akarom elhagyni magam. Próbálok szeretet nélkül élni, de nem megy. Csak tartom magam, mert nem akarok kirekesztett lenni a társadalomból. De tudom hogy semmi értelme az életemnek.

Meddig fogom bírni?


2018. márc. 9. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű. Lehet szép életet élni párkapcsolat nélkül is. Sok fajta élni érdemes élet lehet. Legyél elég bátor jól érezni magad akkor is, ha nem úgy élsz mint a többség. Szerintem ez a magva.
2018. márc. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is ezt hittem, amikor sok lány kedvelt engem. Azt gondoltam nélkülük is meglesz a cél stb.

5 év magány és elhagyatottság után viszont megváltozott a véleményem.

Persze nincs választásom. Küzdeni és szenvedni kell az életben egyedül is.

Csak jó volna megszűntetni ezeket a depresszív tüneteket. Tulajdonképpen minden nagyjából jó az életemben nőkön kívül, de ez olyan nagy, hogy nagyon sokat befolyásol.

De marad akkor a küzdelem a magánnyal és depresszióval. Jó kis kísérlet amúgy is, majd meglátjuk hol végződik.

2018. márc. 10. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy a perspektívádat lehetne kicsit alakítani, ha megnézed a szavakat ahogy leírod a helyzeted azok már tükröznek valami viszonyulàst. hogy ez valami rossz és küzdelem. de lehet ezt màskép is leírni egyszerűbben, csak az eseményeket. ülök egy padon a napon és gépelek. ebben semmi szörnyű nincs. abban ami történik épp. de ez le lehetne írni úgy is, hogu azombat van süt a nap és nem màsokkal vagyok e magàny és mi lesz velem.


szerintem próbàld egyszerűsíteni a leíràsaidat a helyzetedre. és hagyd el a minősítés részeket.

2018. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!