Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feljelenthetem a pszichiáterem...

Feljelenthetem a pszichiáteremet, ha megtagadja az ellátásomat?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavarom van, tébés pszichiáterhez járok.

Antidepresszánst és nyugtatót szedek, az antidepresszánst azonban egy pár napra letettem, mert úgy éreztem nem akarok jobban lenni, ezt elmondtam a dokinak, aki ideges lett és azt mondta, hogy többé hozzá nem mehetek be, a nővérektől megkapom a receptet és annyi, ő "nem fogja törni magát miattam".

Ezek után felírt egy rossz receptet. Felhívtam a rendelőt, elmentem, a nővéreken keresztül küldött egy másik receptet, ami még mindig nem jó. Vagyis jónak jó gyógyszer, de nem megfelelő mennyiségben írta fel másodjára sem (nem emlékeztem elsőre mennyit adott, ezért nem szóltam rögtön mikor másodjára megkaptam a recepteket, hogy ez még mindig nem annyi). Szándékosan szivat.


Feljelenthetem, amiért kb. mindenféle valós indoklás nélkül megtagadta az ellátásomat?


2019. nov. 17. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost, vagy pszichológust, aki beszélget veled, mert a gyógyszer tüneti kezelés, nem oki. Bár ha "nem akarsz jobban lenni" akkor...
2019. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De ostoba egy doki.

A betegekkel nem szabad játszani.

2019. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes bármilyen további energiát pazarolnod egy ilyen, hogyan is nevezi magát, doktori fokozattal rendelkező pszichiáter? Érdekes... (bár minden pszichiáter doktor, de érted)

Tudom, hogy a borderline mivoltodban ott lenne a bosszúvágy, amiért elhagyott, cserben hagyott, de ezt engedd el, kérlek!

Gyerünk, keress hamar egy új pszichiátert! Nehéz találni, de vannak nagyon becsületesek, meg fogod találni te is a hozzád valót.

Illetve csatlakozom az egyik kommentelőhöz, borderline-ra közel sem elég a gyógyszeres kezelés, hosszú pszichoterápiás kezelésbe kell vonulni vele egy jó szakemberrel.

Ne add fel! Kitartást!

2019. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!