Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy minden sérelme...

Úgy érzem, hogy minden sérelmem a felszínre került, nagy esély van rá így 4,5 év lappangás után?

Figyelt kérdés

Nekem a gimi egy halk bántás volt. 5 évig tartott, 0-adik fél évben kiálltam magamért, és azóta mindenki elkerült. Ez szó szerint azt jelenti, hogy a napok többsége egyetlen szó nélkül telt el. Csak otthon elköszöntem, és általában utána meg sem szólaltam, amíg haza nem értem.

Úgy érzem muszáj elmondanom a kötekedők kedvéért -mert még én leszek a bunkó paraszt-, egy idő után elegem lett belőle, hogy bárkivel beszélgetni akartam, csak a véremet szívta, cikizett, megalázott. Elegem lett a buszsofőrből, aki esőben, fagyban 10 perceket késett, a falu lakókból, akik tolakodó kreténnek kiáltottak ki, csak mert nem tudtak kitúrni a helyemről. Igen, nem érdekelt, hogy a lányokat előre kéne engedni -miért érdekelne?, csak mert lányok?- , nem azért álltam sorban, és bármilyen hihetetlen, nekem is jól esett ülni. Szóval igen, a legelső félévben keményen kaptam az ívet, utána 4,5 évig szinte hozzám sem szóltak, ami talán még rosszabbul esett. Utána elmentem egy technikumba. NÍvós iskola, jól szituált srácok, csak fiúk. Nem újgazdagok, de értelmesnek tűnő normális emberkék. Aztán én ott olyan hülye voltam, hogy bármit megtettem, hogy foglalkozzanak velem, lementem kutyába, és kutyaként is kezeltek.


'15 júniusában ez véget ért. Mintha nyom nélkül elmúlt volna. Néha álmodtam a sulival, de különösebb utóhatást nem vettem észre. Hacsak nem azt, hogy inaktív voltam, nem akartam semmit sem csinálni, és emberek között elég durván levert a víz, de a fejemben nem járt semmiféle ehhez köthető negatív gondolat.


Tudom, hogy túl hosszú lett, és hogy kb. senkit sem érdekel, nem finom a töltelék, de most már le van írva. Hatalmas dühöt és ellenszenvet érzek nagyon sok ember iránt. Egyszerűen az emberek többségét gyűlölöm, és legszívesebben jól megverném őket. Ma az utcán például le hülyegyerekeztek, oda ordítottam, hogy fogd be a pofádat. Aztán még utána ő jött oda engem kiosztani, én pedig a szemébe ordítottam, hogy kussoljon be, és otthagytam. Semmi kedvem nem volt vele veszekedni, egyszerűen csak annyit akartam, hogy ne csesztessen. Régebben az ilyeneket hagytam, azután nagyon rosszul éreztem magamat, konkrétan azt éreztem, hogy velem bármit meglehet tenni, mások alatt állok. Most azt gondolom, hogy nekem teljes mértékben jogom van a nyugalomhoz, az egyenrangúsághoz, és legfőképp az önvédelemhez. Be is villant, hogy félre kéne lökni az illetőt, de aztán nagyon hamar el is felejtettem.


Még nem gondoltam úgy sosem, hogy felszínen van a múlt. Mintha csak körülöttem lebegne minden darabja. Gyakran előfordul, vagy ez akár természetes, hogy a kisebb traumák csak évek múlva éreztetik a hatásukat?


2019. nov. 20. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy mi a kérdés, de egy jó pszichológus nem ártana neked!
2019. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.: Ha azt sem érted mit írok, akkor mégis honnan tudod, mire lenne szükségem.


Az a kérdésem, hogy mennyire gyakori az ilyen "trauma" féleségek felszínre kerülés? Okozhat gondot a későbbiekben? Csak mert úgy érzem, egyre nagyobb teher nehezedik rám. Pszichológushoz nem megyek, nem fogom elszórni a pénzemet.

2019. nov. 21. 00:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy mi a kérdés, amit írtál egyértelmű. Tele vagy sérelmekkel, és segítségre van szükséged, mert ki fog hatni az egész életedre; ezért kell pszichológus!
2019. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom engem is csesztettek 2 evig ra adasul majd nem az egesz suli kozepsuliba borzaszto volt 1 hulye el kezdi megy utanuk a tobbi marha is de ezen tovabb kell lepmi nem kell engedni h pwr hulye gyerek to kre tegye az eleted
2019. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Horaires ***** válasza:

Gyakori, igen, ez így szokott lenni. Gyűl, gyűl, gyűl, aztán egyszer csak másra nem is tudsz gondolni. Nem egészséges ezt magadba fojtani, mert amíg nem mondod el valakinek a környezetedből akiben megbízol, vagy egy szakembernek, csak rosszabb lesz. Engem tizennégy éven keresztül nyomtak el. Tizennyolc éves koromban jutottam el oda, hogy én így többet nem fogok élni, mert megkattanok. Elkezdtem pszichológushoz járni. Másfél-két éven keresztül kb minden percben dühös voltam a múlt miatt, akkor jött ki belőlem minden amit addig lenyeltem. A pszichológus nélkül nem ment volna, hogy ezt mind feldolgozzam és valahogy úgy kezeljem, hogy a legkevésbé tegyek kárt magamban és másokban s minél hamarabb túl legyek rajta. Ezért tartott csak addig ameddig, különben már nem élnék vagy véglegesen tönkretettem volna magam. Na, s szép sorban megnyugodtam, begyógyultak teljesen a régi sebek, és most boldog vagyok.

Szóval igen, ez a természetes, hogy visszajöjjenek a dolgok, és még rosszabb is lehet belőle ha nem teszel valamit sürgősen.

2019. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!