Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ér meg egy álom?

Mit ér meg egy álom?

Figyelt kérdés

Van egy nagy célom, amiért tűzön - vízen átkelek, hogy valóra válthassam; Au pair program az USA-ban. De ehhez, most olyan körülményeim vannak, amik nem túl fényesek. Alkoholista apámmal élek együtt. Szabadulni vágyom. Életet szeretnék, élni még vagy ötven évig. Ehhez el kell hagynom a hazám. Itt nincs jövője a magamfajtának. Se kapcsolataim, se lehetőségeim. Hónapok óta aktív álláskereső vagyok, de nem vesznek fel vagy épp olyan munkakörre vennének fel, amiből nem élnék meg még szobát bérelve sem, nemhogy önálló garzont. Érettségizett vagyok, van egy hasztalan okj-s végzettséggem is. Ti a helyemben maradnátok apátokkal, aki leszívja minden életenergiátokat a mérgező világnézetével & habitusával vagy alkalmizásból (éjszakai leltár, takarítás amit most végzek) gyűjtenétek és megpróbálnátok a programot? Feltétele a jogosítvány, pár hete kezdtem online kurzusban a kresszt. Így addig is, míg a kezemben nem lesz a jogsi, nem hagyhatom el az országot. Így csak belföldön gondolkodhatok pénzkereseti lehetőségekben. Emellett sajnos a szervezetem igen sokszor megnehezíti az életem. Nagyon gyenge az immunrendszerem, vérszegény vagyok. Így gyakran rosszul vagyok, felteszem a sok éjszakai munkavégzés, koffeintabletta és mértéktelen maxon teljesítés miatt. Megéri mindez? Nem tudom, mi mást tehetnék. El akarom kezdeni az életem, de itt nem lehet zökkenőmentesen. Eleget éheztem és fáztam már apám mellett. Nem akarom, hogy egy br. 200-as fizetésért megszakadjak, mellette félre se tudjak tenni és még minőségileg is éhezzek továbbra is. Ki akarok szabadulni a sorsom béklyóiból! Mit tehetnék szerintetek?

22/l



2019. okt. 3. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Ha itthon rosszak a körülményeid és el szeretnél menni, akkor mindenképp valósídsd meg, mert elkezdeni ugyan nehéz, de lehet nagyon jól kijönni belőle. Keress egy jó céget, amint megvan a jogsi jelentkezz. Kell egy kezdőtőke, amiből ki lehet fizetni a repjegyet meg az első 1-2 hetet. Természetesen a betegségről tájékoztatni kell a céget ahová jelentkezel, sajnos azt nem tudom hogy az miben befolyásolja a jelentkezést.
2019. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Bármit, a kérdés szerintem inkább az, hogy ez az amire szükséged van?

Az USA kifejezetten nem jóléti ország(ha olyant akarsz menjél a skandináv, benelux országokba), ha itthon nem tudsz boldogulni akkor ott sincs miért több ezres fizetésre számíts és sétagalopp életre.


Magyarországon is rengeteg olyan állás van amihez biztosítanak szállást, olyan is van ahol még kaját is és ezen fölül még kapsz egy nettó 150-200-as fizetést is.

Ez mindenképp jó lehet arra, hogy összeszedd magad anyagilag.

Ha meg ennyiért neked nem éri meg dolgozni akkor lehet tovább tanulni/vállalkozni, hogy jobban megfizessenek de a világon sehol nem leszel gazdag gyári melóból.

2019. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem is a tovabb tanulas adhat eselyt a jobb fizetesre es szerintem se az USA a legjobb valasztas. Borzaszto procedura bejuti es ha 1x megbetegszel a gatyad is ra fog menni! En amellett amit mar masok leirtak azt javasolnam hogy kulfoldi foiskola, egyetemekre osztondijjal vagy tandij hitellel (bar ezt csak okosan) jelentkezz. En is kulfoldon tanultam es bar nekem volt kezdo tokem, utana suli mellett dolgoztam es fent tudtam tartani magam (UK).
2019. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ha aktuális meg a kérdésed szerintem megeri kijönni au pair kent Amerikába főleg ha ez az almod. Viszont ha megtetszik itt marad i sajna nem tudsz szóval max 2 évet lehetsz kint. Illetve kell hozza jogosítvány hogy ki gyere és be kell fizetned 1300€ is de ebben benne van minden repjegy oda vissza meg a biztosítás én a Cultural Care nevű céggel jöttem ki szerintem ha meg érdekel nézz utána. Őket tudom ajánlani. Viszont ha már elmúltál 26 éves akkor sajnos nem tudsz már kijönni.

2020. máj. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!