Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy melyik személyiség típusba tartoznak az emberek a Myers-Briggs, MBTI teszt alapján?

Figyelt kérdés

Az rendben, hogy kitöltik, azt kiderül.

De honnan tudják régi személyekről, írókról, költőkről, zeneszerzőkről, politikusokról...stb, hogy melyik MBTI személyiségtípusba tartoztak, ha a teszt akkor még nem is létezett, tehát kitölteni sem tudták? Számos helyen, régen élt hírességekről írják, hogy ő melyik személyiség típusba tartozott. Honnan tudják?



2019. nov. 22. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik ezt profin művelik és meglevő adatokból tippelnek, hogy melyik típus lehetett.
2019. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mennyire pontos ez? Hiszen az ember még önmagát sem ismeri rendesen. Mondjuk kizárni ki tudok jó néhányat, hogy mi nem lehetett. De még a családtagjaimról is csak 4-5 eséllyel tudtam megmondani , hogy ők melyik típusba tartoznak, holott évek óta ismerem őket, velük élek, éltem sokáig.
2019. nov. 22. 08:14
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudománytalan, egyesek már állatokat is besorolnak különféle MBTI-típusokba, kb. ennyire megbízható.
2019. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönjük a szokásos kommentedet.

Nem tudom, hogy került ide az állat, még akkor sem ha nem a kérdésre válaszolt..

2019. nov. 22. 08:52
 5/11 anonim válasza:
100%
A kérdés tételeit is így állították össze korábban. Van egy másik teszt, a Mach skála. Az például tisztán Machiavelli műveinek elemzéséből született. Én pszichológusként végeztem, a Jung-i típuselméletről (mbti alapja) annyit tanultunk, hogy a végére ösztönösen tudja az ember, hogy valaki hol helyezkedik el az egyes skálákon, ha olvassa egy művét például.
2019. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez logikusan hangzik.

Akkor te pusztán beszélgetésből ill. viselkedésből meg tudod mondani, hogy ki milyen MBTI típusú? Irigyellek érte. Bár egyszerűbb dolgokat én is észreveszek.

Szerinted én mi vagyok? Bár ennyiből biztosan nem lehet megmondani. De ahogy nézegettem itt sok olyan van mint én is. Minket valahogy jobban érdekel ez a téma. Én is a miérteket keresem. Vallom, hogy MINDENNEK van oka. Legfeljebb még nem jöttünk rá.

2019. nov. 22. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Az állat úgy került ide, hogy olyan kérdések is voltak, hogy melyik állat szerintetek melyik típusba tartozik.

Kérdező, téged már pár leírt karakter alapján is be lehet sorolni típusba? Csodálatos tényleg ez az elmélet. Már kitöltés nélkül is működik? Remek.

2019. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ezt hívják trollkodásnak.

A pszichopatáknak remekül megy...grat.

2019. nov. 22. 12:20
 9/11 A kérdező kommentje:
De még mindig nem tudom, hogy ez az állat, hogy került ide :-)
2019. nov. 22. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Jung által leírt kognitív funkciók bizonyos sorrend be használják az adott tipusok. Ha ezeket ismered és érted akkor betudsz sorolni valakit nagyobb eséllyel. Illetve vannak nonverbális dolgok, amik kapcsolhatok ezekhez a funkciókhoz, önkéntelen szemmizgások, gesztukuláció.

Tudok youtube csatornát ami ezzel foglalkozik ha érdekkel.

2019. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!