Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek bele lehet őrülni?...

Szerintetek bele lehet őrülni? Ti beleőrülnétek?

Figyelt kérdés

A lakásom alapvetően csendes, de valamiért nagyon rossz az akusztikája, ha a szomszéd például bekapcsolja a mosógépet, akkor olyan mértékben rezeg az én lakásom, hogy konkrétan majdnem bereped a fal, rezegnek a tárgyaim. Ha a lift is megy, akkor is rezeg minden, és már szinte a mandulámban érzem, ha a kazán kapcsol be, akkor is egyre rosszabb. De azt vettem észre, hogy mindig kicsivel erősebb a rezonancia. És a nap folyamán időnként hallani ilyen búgásokat, morajt és megkeserítenek. Nem tudom, honnan jönnek és miért, de már dekoncentrált vagyok, és hiába hallgatok zenét, vagy nézek filmet, olyan mint amikor valaki rezegteti a motorját, búg.

Igazság szerint, nem tudom, mit csináljak, de ennek lehet egészségügyi kockázata? A tulajom nem hisz nekem, mondván ez egy csendes lakás, és mindent hallani, ezért nem adná vissza a kauciót, ami elég sok. És én csak úgy tudnék költözni. Amúgy nem lehetséges, és annyira tanácstalan vagyok.

Ti mit tennétek?

Úgy érzem kezd fájni a fejem, folyamatosan zaklatott vagyok, szorongok, hogy mikor fog megint búgni valami.


2019. nov. 23. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez olyan, mintha a füled zúgna, van, aki abba beleőrül, szorongós lesz, stb... Válts lakást szerintem.
2019. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Megértem a problémád...Én kollégiumban élek, és vagy a csap kezd el random bugyborékolni, vagy olyan sokszor, mintha kaparásznák a falat - ami sokszor éjjel félelmetes. Sok idő volt, amíg so-so megszoktam, és néha már én is azt hittem, beledilizek, de ez nem történt idáig még meg, legalábbis a hangok a fejemben azt mondják... :) Viccet félretéve, ne aggódj, te is meg fogod szokni, csak kell hozzá minimum 1-2 hónap, nekem annyi idő alatt jött össze. De ha pár hét alatt sem sikerül, a helyedben nagyon megfontolnám a költözést. Engem is csak az tart itt, hogy végzek fél év múlva, és még ha haza is kell költöznöm, otthon legalább nincsenek ilyen zajok :D
2019. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Te legalább tudod az okát, én nem tudom és rohadt hangos, meg időnként jön csak elő.

Az a baj, hogy költöznék, de a tulajom ha nem adja vissza a kauciómat, akkor nem tudok, mivel nem lesz pénzem. :(

Már több mint egy féléve itt élek, de volt hogy nem volt, és most rosszabb, áprilisban jár le a szerződésem. Addig nem biztos, hogy kibírom

2019. nov. 23. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennek már elnevezése is van és tényleg létezik, ez a mizófónia. Én átérzem, tapasztaltam és kegyetlen, teljesen szét tudja zilálni az embert. De én azt vettem észre, hogy akkor jön ez ki, ha alapból valami más miatt síkideg vagyok vagy szorongok vagy depressziós, szóval ha van egy alap probléma, akkor erre ezek a zajok ráerősítenek és valahogy erre terelődik minden figyelem. És a zajok (mindenkinél más zajok váltják ki) nekem is mintha egyre hangosabbak lettek volna, aztán már szinte az agyamban dübörgött, mintha a zajforrás is az agyamban lett volna, olyan közelről hallottam. Úgy éreztem megtébolyodok, de komolyan. De aztán ahogy az a probéma amitől szorongtam meg szétidegelt, enyhült, fokozatosan a zajokat is kevésbé kezdtem el hallani. Pedig nem szűntek meg. De én annyira kivoltam, hogy nyomozam, hogy honnan jön és leordítottam egy szomszédot, de kiderült, hogy nem ő csinálja a zajt. A panelek például ugy vezetik a hangot, hogy össze-vissza mindenfelé, szóval én rá se tudtam jönni, honnan jön, pedig hallgatóztam a lépcsőházban, már úgy éreztem magam, mint egy őrült. Úgy érzetem lebontom az egész épületet, szétverek valakit vagy valamit vagy én nem tudom szavakkal leírni azt az ideget. Bárcsak tudnék konkrét tanácsot adni! Amúgy mindig voltak zajok, amik így idegeltek? Mert nekem gyerekkoromtól már voltak. Szerintem gondold át, milyen feszültség van az életedben. Lehet, hogy nincs igazam, de én tényleg azt tapasztaltam, hogy egy egészen más kiidegelő problémának volt ez valami további tünete vagy nem tudom mije. Ja és én se tudtam elköltözni. Meg szerintem máshol is rázoomolna az ember füle valamire, a fentebb leírtak miatt ha nálad is az az ok, ami nálam volt. Kitartás!! :(
2019. nov. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és gondolom már vettél, de füldugóval is hallod? Próbáld ki az összes kaphatót, nem drágák. Szerintem a patikai 100 ft körüli narancssárga 3M nevű a legjobb. Én éjjel-nappal abban voltam otthon, de még mostanában is előfordul, annyira megszoktam. Ez ilyen szivacs, de lehet kapni pl DM-ben szilikonból. Nyomhatja a füled és fájhat, szóval lehet h többet ki kell próbálni. Én konkrétan füldugóval is hallottam némely zajt, na az már végképp a csúcs volt, hogy már mit csináljak, süketítsem meg magam? Ha épp csend volt, gyomorideg, hogy mikor hallom újra, ha nem találtam a füldugót, akkor teljes pánik, hogy hova lett az egyik. Úgyhogy utána már volt tartalék meg a tartaléknak is tartaléka. Szívből kívánom, hogy valahogy megoldódjon ez neked!
2019. nov. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem hallottam, vagy figyelgettem korábban ilyeneket, itt konkrétan van a zajnak forrása, csak nem tudom, mi. Mert ezt más is hallotta/hallja nálam, nemcsak én. A lakásom akusztikája nagyon rossz, be lett építve a galéria, és egy épitész azt mondta, hogy kialakult egy kvázi doboz, ami felveszi a zajok frekvenciáját, ezért is hallani durván a liftet, más lakásban viszont nem. Kint működik pár légkondi, és azokét is felveheti, meg nem is tudom. Mindenesetre soha korábban nem volt ezzel problémám egy lakásomban sem. 2 évig éltem egy nagyon jó helyen, utána a barátommal, ott sem tapasztaltam semmit, utána szétköltözés után is volt egy albérletem ahol az égvilágon semmi nem volt, kivéve, hogy télen szemetet égetett az egyik szomszéd és konkrétan hárman költöztünk ki a társasházból :D de ettől függetlenül imádtam a lakást. Nem is számítottam ilyesmire, hogy előfordulhat. A liftet megszoktam, mivel azt csak a galéria alatt hallani nagyon, illetve a vízvezeték zaját is, de ez a rezgés totál fura.

A tulajom nem hiszem, hogy elhinné nekem, neki nyilván veszteség a kiköltözés és a kauciómat félek, hogy nem adná meg, szóval nem tudom mit csináljak.

2019. nov. 24. 06:24
 7/9 anonim válasza:

#2 vagyok, és csatlakoznék ahhoz a hozzászólóhoz, aki mondta, hogy neki stressz idején erősödik fel ez, hogy figyeli a külső hangokat. Nekem is olyankor szokott a legelviselhetetlenebb lenni, így szerintem vizsgáld felül te is, Kérdező, hogy min aggódsz mostanában annyira, hogy még a füles sem használ a zajok ellen. Mert nyugodt àllapotban, már nem tudom, ki hogy van vele, de én képes vagyok az egész külvilágot lesz*rni :D és olyankor nincs az a hang, ami ki tudna zökkenteni, még a házat is lebonthatnák körülöttem :DD

Viszont, ha mindenképp kiköltöznél, egész egyszerűen közöld a tulajjal, hogy ha fizeti a pszichiáteredet, maradsz, ellenkező esetben mész, mert nem bírod már idegekkel ezeket a hangokat. Nem kényszerít arra, hogy tönkretedd magad egy lepra lakásért, már bocsánat.

2019. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
*kényszeríthet, csak korán van még. Előző voltam
2019. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tiltja meg a költözést, csal szimplán nem adja vissza a kauciót.
2019. nov. 24. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!