Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez utalhat demenciára? 35...

Ez utalhat demenciára? 35 éves vagyok, és kissé ijesztő, amit tapasztalok magamon, ennyi idősen.

Figyelt kérdés

Talán apróságnak tűnik, de engem nagyon zavar.

Sokat netezek, sokat kommentelek, és megfigyeltem, hogy vissza kell olvasnom, amit leírtam, mert tele van elgépeléssel, kimaradnak betűk.

A helyesírásomra büszke vagyok, tehát nem azért írom el, mert nem tudom, hogy kell leírni.

Gyorsan gépelek, jó lenne a gyorsaságra, kapkodásra fogni, de attól tartok, hogy nem...

Vagy belekerülnek olyan betűk a szavakba, amiknek semmi keresnivalójuk ott, tehát a gyorsaság nem lehet magyarázat.

Ilyenkor kihagy az agyam? Ezt pár hónapja veszem észre, és azért ijesztő, mert a családban előfordul a demencia.

70 éves nagymamámon láttuk, még nem volt nagyon durva a helyzet, de azért észrevehető volt, sajnos ő már nincs köztünk.

Édesapámnak viszont 58 évesen volt egy agyvérzése, azóta nagyon durva a helyzet, 2 másodperc múlva sem emlékszik arra, amit mondtam, mindenre az a válasza, hogy "nem hallottam".

De hallotta, csak nem fogja fel.

Én pont az ő vonalukra hasonlítok minden tekintetben, így régóta tudom, hogy idővel nálam is lesz ilyen probléma, de nem 35 évesen akarok ezzel szembesülni. :(



2019. nov. 24. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
En is eszrevettem ezt magamon mostanaban, ha szamitogepen gepelek. Ha nem nezem a billentyuzetet akkor rendszerint betucsereket csinalok. Egy honapja vettem ezt eszre kb. Ha nezem a kezemet, akkor nem utom el. Szerintem szimplan gyorsabban gondolkozol, mint ahogy gepelsz, es fejben mar elorebb jarsz, ezert irhatod el a dolgokat.
2019. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, pörög az agyam, tudom, mit akarok leírni, és a kezem lassabb. Köszi Neked is!
2019. nov. 24. 20:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is csupán a gyorsaságtól van.

De tesztelheted is magad ha aggódsz, tanulj valami újat, pár idegen szót, bővítsd a meglévő nyelvtudásodat! Ha könnyen megy, nem lehet szó demenciáról! Egyébként az állandó agytorna, tanulás, segíthet is abban, hogy megelőzd a demenciát. Szedhetsz agyserkentő vitaminokat is, ginzeng, gingko biloba stb. Ezek javítják az agy vérellátását, és szintén segítenek késleltetni az idős kori elbutulást.

2019. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A hosszú választ valamiért nem láttam tegnap, de nagyon érdekes, köszönöm!


A pár új szót ki fogom próbálni.

Sajnos évek óta észreveszem magamon, hogy épül le az agyam, mert nincs rá szükségem.

Fura... régebben, tizen- és huszonévesen kifejezetten okosnak gondoltam magam, mindent elsőre felfogtam, míg a környezetem nem, könnyen ment a tanulás, valahogy minden olyan flottul ment.

Aztán bekerültem egy multihoz, ahol robotmunkát végzek. Nem kell gondolkodni.

Évek óta ugyanazt csinálom. Az életem emellett halál unalmas, semmi új történés, munka után hazajövök, eszek, alszok. Ez megy évek óta, és érzem, hogy egyre butább vagyok.

De tanulni meg lusta vagyok, mert nem látom értelmét, így nincs, ami motiváljon.

2019. nov. 25. 17:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a korral jár, már sose leszel olyan penge, mint a húszas éveidben, de ez természetes. Attól még tanulni kell folyamatosan, olvasni, nyelvet gyakorolni.
2019. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!