Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkisegély vonalat hogy...

Lelkisegély vonalat hogy adhatnak oda sík részeg "segítő" embernek, hogy vegye fel?

Figyelt kérdés

Ezt 116 123 számot ne hívja senki. Felnőtt lelkisegély. Többször hívtam őket, legutóbb ma, előtte egy hónapja.

Arra jó, hogy felcsesszék az idegeidet. Megvertek azután hívtam fel, akkor is, meg most is... Úristen. Semmit nem ér, meg sem hallgatnak. Elkezdett egy öreg nő velem kiabálni, utánozni, kigúnyolni. Szeritnem ittas is volt, szószerint szórakozott, meg üvöltözött velem, hogy "kislányom most azért hívtál hogy pátyolgassam a kocsi lelkedet", gúnyolódott, vicc oldalon nem tesznek így. Flegmázott, be volt rúgva az biztos. Meg azt mondta adjam oda apámnak a telefont. Mondom mi van... Ganélyrészeg embereknek nem kellene odaadni ezt. 3-szor megkérdezre ugyanazt, fel sem fogta a választ, azért így kérdezte "melyik iskolába jár" válaszoltam és megkérdezte még 3-szor. Gúnyosan utánozta a szavaimat, pedig én kedves voltam. Izt szóltam neki, hogy maga viccel? Utánozott, ordibált és kinyomta a teelfont

Azonnal vissza akartam hívni,elmondtam, mi volt, más vette fel. Ő nem tudja....

Meg mondjuk 1 hónapja jobb volt, de az meg nem hitt nekem és unalmában 5 percig bele sem szólt... De legalább nem ordibált nekem.


2019. nov. 27. 16:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Semmi megértés, semmi, csak ordibálás. Ilyen részegtől el kellene venni a telefont.

Meg amúgy, ha most tényleg valaki az öngyilkosság előtt áll és vette fel a telefont, ez a nő csak lökött volna egyet, a részeg gúnyolódásával. Mondjuk aki felvette utána ő kedvesebb volt, tényleg, de nem tudom ezt mire vélni.

Meg reklámoztatják mindenhol magukat. Ne hívjátok őket, komolyan. De ha mégis, letiltott számról, ez nagyon fontos, én elfelejtettem.


Ez nonszensz. Még csak arra sem jó, hogy meghallgat valakit, ha nagyon nagy bajban van. Semmi.


Egyet remélek, hogy ezért pénzt nem kapnakm

2019. nov. 27. 16:55
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem, mivel az ilyen hívásokat a vitás ügyek miatt szerintem (de lehet tévedek) rögzítik és egy darabig biztos megőrzik. Ha van központi szám, panaszold be, add meg kit és mikor hívtál és talán majd megkapja a magáét.
2019. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Az az érdekes egyébként, hogy ezek tök önkéntes alapon működnek, nem is kap érte fizetést, ha unja, nem kell ott dolgozni...

Viszont lehet, pont ezért nem szűrik annyira, hogy a jelentkező alkalmas-e erre a munkára.

Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatot szereztél.

2019. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Én is tapasztaltam. Akkor egy fiatalabb nő vettte fel, már az első három szavából hallatszott, hogy rohadtul elege van az egészből, arrogáns, lekezelő.

Szomorú, mert van akinek tényleg nagy szüksége van a segítségre :(

2019. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem tényleg fontos lett volna, mert nagy bajban vagyok, de mégsem rendőrségi ügy, vagy oda nem akartam. Azt is nehezen oldottam meg, hogy egyedül legyek, meg erőt gyűjtöttem.


Azt megbocsátottam volna, hogy unja (ez is általános sajnos, meg bealszik, meg közmondásokat ismétel), de nem ordibál velem részegen, meg gúnyolódik... Ez annyira szomorú és úgy hirdetik magukat..

Ha valaki tényleg öngyilkosság előtt van, az ilyen részeg szamár belehajszolja mégjobban. Szerencsére én nem úgy álltam, de akinel vége minden, az ilyen beleküldi a halálba.... Pedig ezért lennének. Suerintem itthon ezért se tud segítséget kérni senki, mert gúnyolódnak rajta, hogy megverték például...


Ezt a vonalat tényleg ne hívja senki, aki meg nagy bajban van, fel ne hívja!! Krízishelyzetben meg végképp. Valami támogatást szerintem kapnak, mert mindehol reklámozzák őket, az újságban napi szinten benne van, onnan jött ez.

2019. nov. 27. 17:05
 6/19 A kérdező kommentje:
Miben tudnak ezek egyáltapán segíteni, meg mire vannak? Meg kellene szüntetni...
2019. nov. 27. 18:00
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Legközelebb ha szokás szerint tele lesz a tököm az élettel kipróbálom. Orvos vagyok, ha ilyet tapasztalok majd jelzem a felettes szervnek.
2019. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Megérdemelnék.


De az volt a legjobb, hogy a semmiből, elkezd üvölteni, hogy "nyugoggyá meg", full higgadtam, meg szépen (előtte is úgy beszéltem), hogy "megnyugodni nem nekem kellene. Erre válaszolva üvöltött, meg káromkodott valamit... Majd űrinőhöz méltóan kinyomta.


Egyszer valakinek tényleg fel kellene nyomnia őket. Most olvasgattam róluk máshol is véleményt is ott is írják,hogy valaki felvette a telefont bele sem köszönt, hanem elkezdett ordibálni, hogy "mit hívogatsz hülyegyerek". Illik erre a nőre a személyleírád. Szerintem élvezi is, hogy a szerencsételn emberekkel szórakozik, meg rajtuk tölti ki a dühét, meg remélem utána jót is röhög magában.

2019. nov. 27. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "mit hívogatsz hülyegyerek" azután történhetett, hogy valaki szórakozásból hívta fel őket (sok ilyen van) és azt hitte, hogy ő hívta vissza. Persze ez nem ok erre, nem kellene így beszélniük.


Ezt a vonalat felejtsd el, sok probléma van velük. Ajánlom a delutan.hu oldalt, a telefonos lelkisegély ugyan 40 felettieknek van, de a chat-et ha már vagy 18 éves használhatod, ki van írva mely napokon, 18-21 óra között lehet az ügyelőkkel beszélgetni, ott nem fordul elő ilyen, ők tényleg segítenek, én már évek óta beszélgetek velük :) Nem csak tűzoltásra jó, hanem abban is tudnak segíteni, hogy hogy jöjj ki ebből a helyzetből amiben most vagy. De emailt is írhatsz, rövid időn belül és részletesen válaszolnak.

Légy erős, ne tűrd el hogy vernek :(

2019. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ne tűrjem, nem ettől függ sajnos...


Másrészt hol kell panaszt tenni? Lehet megteszem. De ugye nekem ebből nem lesz bajom, szeretném, ha ezt a nőt kirúgnká onnan? De nem szeretném, h akiderülneh, ogy én eut a vonalat hívtam, vagy itthonra küldözgessenek valamit.

2019. nov. 28. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!