Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejlődési probléma? Vagy...

Fejlődési probléma? Vagy ilyenről még nem hallottatok?

Figyelt kérdés

Ha egy ember a pubertás korban(14-18) nem fejlődik rendesen(pl drogok,szeszes ital,cigaretta) használata,nem megfelelő táplálkozás,alvás,pszichés bántalmak miatt a későbbiekben még ugye fejlődhet?Gondolok itt nőknél a hormonokra,menstruáció beállása,növés,nőiesedés stb...

És ha igen,akkor ezek fájhatnak fizikálisan,érezhetőek lehetnek?


2010. júl. 19. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amit ennyi idősen tönkre vágsz egy egész élet kevés hozzá,hogy helyre hozd.
2010. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Felnőttek már nemigen fejlődnek.
2010. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hááát...ha ilyen problémáid vannak, akkor biztosan nem fogsz gy fejlődni, mint aki egészséges, normális életet él!És főleg a nemi dolgoknál lehet ennek hátulütője!

Nem tudom pontosan mit és holérzel, mármint fájdalmat, de ha valahol rendszeresen ugyanott fáj valamid, azzal érdemes orvoshoz fordulni, mert minnél később mész annál rosszab lesz, és a gyógyulás is nehezebb!

De ha kicsit konkrlétabban leínád a dolgot, talán kielégítőbb válaszokat kapnál!

2010. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek,hát konkrétan már 22 éves nő vagyok.

14,15 éves koromtól 18-19 éves koromig rendszeresen szeszes italt fogyasztottam,dohányoztam elég sokat,néha becsúsztak durvább dolgok is..Kb 19-20 évesen álltam le az egészről,teljesen kb másfél éve.Amúgy voltam kivizsgálásokon mindenre azt írták negatív.Agyi Mri-n is voltam már,vérvételek,gyomortükrözés,neurológus,nőgyógyász,szemészet,endokrinológia.

Állandóan fájdalmaim vannak.A menstruációm is állandóan késik van hogy több hónapot,de akkor nagyon rosszul vagyok.Aúgy pszichiáterhez járok,gyógyszert kaptam,mivel pszichés tüneteknek diagnosztizálták.

Fájdalmaim:mintha szét akarna feszülni az agyam bennt,olyan érés a fejemben mintha zsibbadna,feszülne a koponyám és az izmok rajta.A szemem is mintha ki akarna ugrani.

Mikor meg kéne jönnie a menstruációmnak már 3 héttel előtte előtte rosszul érzem magam,szinte kibírhatatlanul,és még késik vagy egy hónapot ha nem többet.

Már említettem a háziorvosomnak,a pszichiáteremnek ezt a gondolatomat,mi van ha a múltamnak iszom most a levét,de nem veszik komolyan,mert gondolom ilyenről még nem hallottak,vagy nem tudom.Ez csak az én fejemben fordulhat meg?vagy létezhet ilyen?

2010. júl. 19. 17:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja amióta leálltam az ilyen dolgokról azóta teljes életmód váltást csináltam.Pl testmozgás,egészséges táplálkozás,cukor mentes ételek italok fogyasztása,egyáltalán nem iszok alkoholt,nem dohányzom.Semmi káros szenvedély.Még a kávéról is letettem.
2010. júl. 19. 17:51
 6/14 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem,régebben volt egy időszak amikor a mellkasom is fájt.
2010. júl. 19. 17:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Lenne pár kérdésem ahhoz, hogy rendes választ írhassak:

1. Mik azok a durvább dolgok?

2. Milyen gyógyszert szedsz, és mióta?

3. Mit diagnosztizált a pszichiáter nálad?

4. A fájdalmaid mikor kezdődtek?


Válaszolj ezekre, és akkor van esélyem okoskodni, hogy mi mitől lehet...:)

2010. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1.fű,de ez nem sokszor

alkoholból ittam rengeteget,és rendszeresen plusz dohányzás

2.SSRI-t szedek szorongás csökkentésére,mivel amióta rosszul vagyok még emberek közé sem szeretek menni,érzékenyebb lettem érzelmileg

3.pánikbetegnek,pszichés tünetekkel és szocfóbiásnak diagnosztizált(szerintem amugy félre kezelnek)

4.18-19 éves korom óta

2010. júl. 20. 12:06
 9/14 A kérdező kommentje:
de hipochondernek is néznek..
2010. júl. 20. 12:07
 10/14 A kérdező kommentje:
nem tudnak semmit milyen rossz így élni állandó fájdalommal
2010. júl. 20. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!