Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová irányíthatnak, milyen...

Hová irányíthatnak, milyen kezelést kaphatok ennyi idősen?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Az iskolapszichológushoz alkalmanként szoktam járni konzultációra, elsősorban iskolai problémák miatt, bár egyszer családi gonddal kerestem fel.

Mostanában úgy érzem, hogy a múltban történt családi traumák "rám szakadnak", segítségre lenne szükségem a feldolgozásukhoz. Pl. rendszeres terápiára.

2 hét múlva megyek konzultációra az iskolapszichológushoz és meg szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőségek vannak erre.

Ezután ő hova küldhet engem? A helyi kórházban van ifjúsági pszichiátriai osztály, oda?

Illetve a szüleim beleegyezése kell hozzá, hogy pszichoterápiára járjak? Arról sem tudnak, hogy az iskolapszichológushoz járok.

Előre is köszönöm a segítséget.



#iskolapszichológus #pszichoterápia #ifjúsági pszichiátria
2019. dec. 4. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd a pszichoterápiát a pszichiátriával, az utóbbit jobb, ha kerülöd, mert nem nyújt tényleges segítséget, csak kémiai úton befolyásolja az agyadat. A családi traumákat egy jó pszichoterápiával lehet leginkább feldolgozni. Egy pszichológus nem fog pszichiátriára küldeni ehhez, hiszen ez az ő szakterülete. Az teljesen normális, hogy a korábbi traumák hatása fiatal felnőttkorban jön elő, nagyon jól teszed, ha rögtön nekilátsz a feldolgozásnak, mert a fel nem dolgozott traumák csak súlyosbodnak az idő múlásával. Szerintem nem kell a beleegyezésük, nem lenne életszerű, hiszen egyes családokban ez esetleg káros reakcióval is járhat. Ez nem egy orvosi beavatkozás. Van elvileg TB-finanszírozott pszichoterápia is, de lehet menni magánba is, ami lakhelytől függően 7-10000 Ft/alkalom. Ha van havi 30-40000 Ft-od, megéri egy tényleg jó terapeutába fektetni.
2019. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát leginkább a tb finanszírozott lenne jó.

Gyógyszereket nem szeretnék szedni. Igazából az ifjúsági pszichiátria mellett van egy "gyermek és ifjúsági mentálhigiénés gondozó" osztály is. Ott foglalkozhatnak ilyennel?

2019. dec. 5. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen címszó alatt bármivel foglalkozhatnak, jó esetben dolgozik náluk pszichológus is, ő lesz a te embered, a pszichiátereket kerüld el, azok nem jók erre a problémára. Szerintem ne agyalj ezen, hogy hova küld majd, a lényeg hogy a ilyen traumákra a pszichoterápia jó, esetleg pszichodráma és más csoportos terápiák azok, amik tényleges és örökérvényű megoldást jelentenek a feldolgozás által, a gyógyszerezés csak befagyasztja a problémát az érzések elnyomásával, s azok a háttérben súlyosbodnak.
2019. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2019. dec. 5. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!