Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogyatékos vagyok? 21L

Fogyatékos vagyok? 21L

Figyelt kérdés

Jelenleg felsőoktatásban tanulok és szerintem nincsenek különösebb problémáim az anyagok megértésével, stb. (Bár az is igaz, hogy ez még csak az első félév és csak alapozó tantárgyaink vannak)

Mégis folyton attól félek, hogy szellemileg visszamaradott vagyok. A szüleim és a közelebbi családtagjaim gyakran tesznek megjegyzéseket rám, hogy 21 évesen agyilag egy 6 éves szintjén állok, meg hogy az elsők között fogok kibukni egyetemről is, stb. És néha kezdem azt hinni, igazuk van, pl. az elmúlt félévben már 2x is előfordult, hogy bementem suliba, miközben nem kellett volna, az egyik alkalommal elfelejtettem, hogy délután X órától (amikortól óráim lettek volna az adott napon) tanítási szünetet rendeltek el, a másik alkalommal meg mondta az egyik tanár, hogy következő héten valami dolga lesz, ezért nem kell bejönnünk, én meg úgy voltam vele, nem írom fel sehová, mert hogy felejteném el, hogy nem kell suliba jönni? Szóval nem írtam fel sehova és persze elfelejtettem és csak akkor kezdett derengeni valami, amikor beértem a suliba és láttam, hogy tök üres az egész előadó. Amikor a szüleim megtudták ezeket, egyből elkezdtek szidni, hogy ebből is látszik, hogy agyilag nem odavaló vagyok.

Amikor pl. érettségiztem, meglepően jól sikerültek a vizsgáim (főleg ahhoz képest, hogy gimi közben 3-as tanuló voltam), egy pillanatig örültem is magamnak, de az anyámnak sikerült meggyőznie arról, hogy csak azért nem buktam meg egyáltalán, mert mázlim volt és könnyű szóbeli tételeket húztam. Amikor itt egyetemen írtunk ZH-kat, amik jól sikerültek, arra is mindig valami olyasmit mondott, hogy "Hát ha te is meg tudtad írnni x pontra, biztos nagyon könnyű lehetett...". Azóta ha bármiben is valamilyen sikert érek el, nem tudok neki örülni, mert csak az jár a fejemben, hogy csak azért csiáltam jól, mert szerencsém volt...Illetve amikor hallom, hogy a csoporttársaim arról beszélnek, hogy nem értenek egy anyagot, amit én azt hittem, igen, mindig azon gondolkodom, hogy amúgy semmivel se lehetek okosabb, mint ők és ha ők nem értik az adott anyagrészt, én valószínűleg még feleannyira se értem, mint ők, különben nem úgy gondolnék arra a témára, hogy "fuhh, ez nem is olyan nehéz", hanem fel bírnám fogni, hogy igazából sokkal árnyaltabb a dolog annál, mint amilyennek gondolom...Mondjuk ez biztos elég hülyén hangzik, de mindegy.

Emellett amikor a szüleim közelében vagyok, iszonyatosan gátlásos és szorongó leszek, szó szerint görcsbe rándul a gyomrom, ha csak meghallom a hangjukat, ezért ilyenkor más emberek között is elég hülyén viselkedek. Pl. gyűlölöm, amikor rokonok/ismerősök elkezdenek a suliról vagy a magánéletemről kérdzgetni, mert a szüleim előtt nem akarok még megszólalni se, ezért próbálok a lehető leghalkabban, tőmondatokban/szavakban válaszolni, ami miatt megint mindenkinek az jön le, hogy egy idióta vagyok. Gyakran, amikor rokonok jönnek hozzánk/mi megyünk valakihez, később azt hallgatom a szüleimtől, hogy hogy megszégyenítettem őket azzal, hogy nem válaszoltam normálisan a kérdéseikre, meg hogy a hátam mögött a rokonok/ismerősök azt kérdezgették tőlük, van-e valamilyen mentális problémám. De egyébként tényleg csak akkor vagyok ilyen, amikor a családtagjaim közelében vagyok.

Ezek alapján lehetséges, hogy szellemi fogyatékos vagyok?


2019. dec. 8. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy az... Szimplán a szüleid iszonyat rosszindulatúak...

Az meg, hogy kimennek dolgok a fejedből, mindenkivel megesik.

2019. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen normális vagy. Anyukád viszont borzalmas alak, nincs önbizalmad, anyukád teljesen le értékel téged ok nélkül. Erősítenie kellene az önbizalmadat,önértékelésedet, erre teljesen a földbe döngöl. Ez nem anya.
2019. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet ilyen mérgező szülők mellett élni?! Olvasd el a mérgező szülők című könyvet! Legyen már eszed, kislány, hogy végezted volna el a középiskolát és jutottál volna be az egyetemre, ha értelmi fogyatékos lennél? Nem is értem, hogy mondhat ilyet szülő a saját gyerekének! Egyébként senkinek! Lehet, hogy szétszórt vagy, de ki nem az? Állj munkába, vegyél ki többedmagaddal egy szobát, vagyis költözz el ebből a börtönből, és csukd be magad mögött ezt az ajtót örökre. Téged utálnak! Magadat viszont szeretned kell! Próbálj legalább ingyenes pszichológushoz eljutni, sok dolga lesz, mire helyrerakja az önértékelésedet!
2019. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
* Borzalmas szüleid vannak. Nem is értem ezt.
2019. dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyenek voltak a szüleim és a családtagjaim. Csak a költözés segitett
2019. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, egy gyilkosok a szüleid, komolyan mondom...

Költözz el tőlük a fenébe, és ne is tartsd velük a kapcsolatot!


Ha meg téged csesztetnek, szólj vissza, hogy az ő genetikájukat elnézve elég örültek, hogy zsenit képzeltek utódjuknak.... Érezzék csak a törődést. Tipikus mérgező szülők.


Nekem is mindig minden kimegy a fejemből.

Ezen csak AZ androidos ColorNote naptár segített. Folyamatosan rögzített sávban mutatja az aznapi teendőimet, gyógyszernél időzítővel pittyeg, hogy mikor vegyem be, beirom az időpontokat, tudnivalókat, és nem csak az adott napra, hanem előző nap vagy hétre is, hogy holnap / 1 hét múlva gyógytornász, meeting, stbstb....

2019. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
Egyszerűen képtelenség ennyit írni-olvasni. Így sajnos nem tudom.
2019. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális vagy! Felejtsd el a sok hülyeséget, amit anyád mond, a jegyeidet nézd, az mutatja a dolgokat. Én is mentem már be úgy, hogy elmaradt valami... nem lehet mindent észben tartani:)
2019. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
Te nem, de anyád az. Figyu, aki egy hosszú szöveget egyetlen helyesírási hiba nélkül le tud írni, az teljesen rendben van. Itt sok ember 3 szót nem tud leírni 8 hiba nélkül. Anyád rombolta le az önbizalmadat. Jó volna mielőbb elköltözni.
2019. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem, igazatok van.

A Mérgező szülőket pedig mostmár tényleg elolvasom, mert már rengetegszer ajánlották, amikor a szüleimmel való kapcsolatomról írtam, de valamiért még nem jutottam el odáig.

2019. dec. 8. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!