Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szed vagy ismeri a...

Valaki szed vagy ismeri a lakozamidot? Epilepsziára kaptam.

Figyelt kérdés
Sajnos különféle fura tüneteket miatt EEG és MRI készült, és az EEG-én ilyen lassú hullám paroxizmusokat láttak. Sosem volt eszméletvesztéses rosszullétem, de volt, hogy ilyen remegés jött rám a semmiből, hasamnál mellkasonál az izmos rángatóztak és halálfélelmem volt. Eleinte azt hitték pszichés, biztos pánik, de végül kiderült, hogy epilepszia. Főleg érintésre jött legutóbb ki ilyen roham, fulladtam és gyorsan vert a szívem meg néha kihagyott, de kardiológián is negatív lett minden :( A neurológus szerint epilepszia okozza csak vegetatív tünetekkel jár. Írt fel nekem Vimpaatot (lakozamid), de még nem kezdtem el szedni, mert a lamoleptől baromi rosszul voltam szeptemberben mikor először azt írta és 1 hónap után el is hagytam mert még rosszabbul voltam és nagyon ingerült is, minden zaj, stressz duplán kihatott rám. Őszintén szólva félek is, hogy megint rosszabb lesz ha elkezdem szedni. Viszont könnyen kiváltódnak ilyen rosszullétek nálam, elég végig húzni a karomon, hátamon valakinek az ujját és érzem ahogy az agyamba mintha sok vér menne majd erős fülzúgás és megállnak a gondolataim, de tudom hol vagyok és kivagyok, csak valahogy nem tudok úgy gondolkodni ahogy szoktam. bonyolult leírni, akinek van ilyen az biztos érti. Jó gyógyszer lehet ez a lakozamid? Azt olvastam valami szív ingerképzési zavart okozhat dózistól függően, amitől eléggé parázok, mert pont néha a roham alatt is kihagy a szívem és 120 a pulzusom. Félek a végén leáll és kampó lesz.

2019. dec. 8. 22:07
 1/6 anonim válasza:
Ne haragudj, miért nem kérdezed meg a háziorvostól ezt? Nem ritka, hiszen ha elolvasod a betegtájékoztatót, ott esetenként feltűntetik, hogy milyen mellékhatások érhetnek. Talán allergiás vagy valamely összetevőjére. Nem gondoltál erre. Kérdezd meg az orvost, aki kiírta ezt neked.
2019. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neurológus írta fel és csak fél év múlva megyek vissza, a telefonszámát pedig nem érem el, mobilja nincs meg. Nem voltam allergiás a lamolepre hanem rosszabbul éreztem magam tőle. A lakozamidot ezért írta fel váltásnak.
2019. dec. 8. 22:29
 3/6 anonim válasza:
Ne szedd kérlek, de egyszerűbb lenne, ha esetleg azt mondanád, depressziód van a betegséged miatt. :(
2019. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ezt csak te érzed tudod, semmilyen orvos nem tudja megmondani, ha zárkózott vagy mondjuk.
2019. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
abban az esetben már lehet, hogy nem is gyógyszeres kezelésre van szükséged tudod.
2019. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jájj! Félre vagyok értve, na mindegy... semmi más bajom nincs 5 éves gyerekem van, családom, feleségem, munkám, egyszerűen csak külső behatásokra jön elő ha megérintenek valahol hirtelen, vagy túl feszült vagyok és valami kiprovokálja a rosszullétet...
2019. dec. 8. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!