Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen fogyatékosságom lehet...

Milyen fogyatékosságom lehet ezek alapján?

Figyelt kérdés

Már felnőtt férfi vagyok (24), de nagyon ügyetlennek és kétbalkezesnek érzem magam.


Emlékszem, amikor általános iskolába jártam, olyan 4-5. osztály körül lehetett, akkor nehezen tudtam felöltözködni, például a cipőt bekötni meg ilyesmik.


Most is ha például mutat valaki valamit, hogy hogy kell megcsinálni egy bizonyos dolgot (pl. egy hétköznapi dolgot), ami kézügyességet egyaránt nem igényel, akkor először nem tudom megcsinálni, csak többszöri próbálkozás után, viszont egy átlagember mindig megtudja elsőre csinálni.


Olyan, mintha nem érteném hogy ezek a dolgok hogy vannak, nem látok rájuk, amíg egy átlagembernek egyértelmű. Tehát például egy farmeröv befűzése is nagy kihívás volt nekem először, vagy egy csomag becsomagolása...


Remélem érthető a kérdésem! Mi lehet a problémám?


Köszönöm!


2019. dec. 10. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:
kézügyességet egyáltalán*
2019. dec. 10. 10:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy fogyatékos, valószínűleg kevés a tapasztalatod probléma megoldásokat illetően ill. túlgondolod az egészet. Nem részleteiben közelíted meg a dolgokat, nem analizálod, hanem varázslás módjára egyszerre az egész műveletsor minden elemét önmagától megoldó rendszernek tekinted. Talán még kicsit lusta is vagy gondolkodni ??
2019. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gublug ***** válasza:

Az autizmusnak sok fajtája van. Dolgoztam Dániában, ahol a dán állam igen sok pénzt fektet a 'gyengébb képességű' gyerekek érdemes oktatásába. Találkoztam hisztériásokkal, idiotizmusban szenvedőkkel, pszichopatákkal és autistával is. Egy autista sráccal sok időt töltöttem és nem vette volna észre senki rajta, hogy az. Jól beszélt, autót is vezetett. Teljesen normálisnak tűnt.


Kérem ne szidjon meg senki, hogy én már az ördögöt festem a falra. Csak tájékoztatok.

Egyébként meg senki sem normális. Mindenki van amiben jó és van amiben rossz.

2019. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gublug ***** válasza:
Szóval csak azt akartam mondani, mert ezt kihagytam az előzőből, hogy sok fajtája van az autistának és nem kell rögtön a súlyos esetekre gondolni.
2019. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen volt ilyen gondolat a köztudatban, hogy csak a jobbkezesek az ügyesek. Az agyunk elég bonyolult rendszer, biztos hallottál már az agyféltekék különböző funkcióiról. Vannak olyan emberek akiknél az egyik agyfélteke dominál. A gyerek születésekor eldől, hogy milyen kezes lesz, de ha a szülő akarva akaratlanul ráerőlteti a másik kéz használatát, akkor ez bizony az agyban fura dolgokat okozhat, akkor is ha végül az"átnevelés" nem jár sikerrel. Belőlük lesznek a kis "sete suták". Nem sértésnek szánom. Ha rájössz problémád gyökerére, tudsz tenni a megoldás érdekében. Egyszerű tesztekkel ki lehet deríteni, agyad melyik fele domináns, és rengeteg gyakorlat van arra, hogy mit szeretnél fejleszteni az agyadban, lassacskán egyre ügyesebb leszel majd. Nyilván nem fog úgy menni mint a kicsiknek(korodból adódóan), és lehet, hogy nem mindenben leszel tökéletes, de az állapotod javítható.
2019. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gublug ***** válasza:
5-ös: erről én is hallottam.
2019. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!