Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kuzdjem le a panikbeteg...

Hogyan kuzdjem le a panikbetegseget?

Figyelt kérdés

Nagyon belefaradtam. Reménytelennek érzem, úgy érzem nincs értelme a küzdelemnek. Rá megy az egészségem és az eletminosegem. Nemtudok dolgozni sem már. Úgy érzem nincs kiút. Járok kéthetente terápiára, szedek vitaminokat, legzesgyakorlatot csinálok, relaxációt, de nemtudom mennyi értelme van.


Valakinek valami tanács?


El vagyok már keseredve és folyton kimerült vagyok. Antidepresszánst szedek, de nemtudom, hogy ez mennyire elég a pánikra.



2019. nov. 30. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

"Járok kéthetente terápiára, szedek vitaminokat, legzesgyakorlatot csinálok, relaxációt, de nemtudom mennyi értelme van."

Ha így állsz hozzá, akkor kevesebb értelme van, mint ha bíznál benne, hogy nagyon is van értelme.

Sportoljál is, az is segít.

2019. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld jutub: pánikoldás
2019. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokan vannak így nem vagy egyedül. Én is gyógyszereken élek, már két éve. Anélkül még aludni sem tudok, akkor sem ha egész nap talpon vagyok és már tényleg fáradt vagyok. Tegnap hajnali 3ig néztem a plafont. Gyakran reggel felkelek és már veszem is be a bogyit, mert érzem hogy kell. Mostanában nekem az segít, hogy próbálok apró örömöket találni, ami ha nem is sokat, de még is valahogy kicsit kikapcsol. Nem szoktam sosem számítógépes játékokkal játszani, de mostanában még is próbálkozok. Ilyenkor megszűnik a külvilág, amíg játszom. Meg néha elmegyek szaunázni. Amíg ülök a meleg szauna csendjében, az tényleg jó! Találj olyan dolgot, bármit, ami neked egy kicsi örömöt ad, és kikapcsol. Ez lehet bármi, sport, főzés, bármi hobbi. Persze lehet erőltetni kell az elején, de megéri. Meg lehet más terapeutához kéne menned, aki tud segíteni. Vagy más gyógyszer is. Nem mindenkinek jó ugyanaz a szaki meg gyógyszer!
2019. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értsd meg előbb, hogy a pánik a feszült idegrendszer tünete, és teljesen normális. Ha majd ellazul az idegrendszered, akkor a pánik is elmúlik. Meg azt is meg lehet tanulni, hogy csak fizikailg pánikolsz, de lelkileg nyugodt maradsz. Én már lábon kihordom az ilyen rohamokat, észre se veszik rajtam. Kicsit sóhajtozok, kicsit ver a viz. De leszarom, így hamar le is megy.
2019. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!