Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt szociális fóbiások?...

Vannak itt szociális fóbiások? Ti mit dolgoztok, mi a végzettségetek? Valami tipp, hogy elviselhetőbb legyen ez a betegség?

Figyelt kérdés

Én 24 éves nő vagyok, szociálpedagógus végzettséggel. A fősulit nehezen végeztem el a gyakorlatok miatt, rengeteg gyógyszert szedtem. Sajnos nem is tudok a szakmámban dolgozni, nyilván értitek miért. Kilátástalannak érzem a helyzetem mivel még diszkalkuliás is vagyok. Szóval olyan munka se jöhet szóba, ahol általános iskolai 4. osztályos mateknál magasabb matematika tudás kell. Mellé még a nyelvek se mennek, 9 év iskolai angoltanulás után 3 éven keresztül jártam magántanárhoz + napi több óra önszorgalom, hogy a diplomához meglegyen az a nyamvadt középfokú angol nyelvvizsga. Ezt azért írom le, hogy pl. az otthoni fordítás se opció. De akkor mégis mit tudnék dolgozni? Gyár? De ott is annyi ember van és ha csak rágondolok, hogy valaki szünetben mellém ül és beszélgetni kezd velem már elkap a pánik. Meg 8 órán keresztül könnyű fizikai munkát is nehéz lehet úgy végezni, hogy nem tudok enni szünetekben, mert még egy csokit se tudok megenni mások előtt. Ti mit dolgoztok? Mit lehet ilyen betegséggel dolgozni?


Ha valakinek sikerült javítania az állapotán légyszi írja le hogyan. Pszichiáterhez 10 éve járok kisebb nagyobb megszakításokkal, semmi eredmény, néha a gyógyszerektől jobb, de annyira nem, hogy pl felvegyem a telefonom ha ismeretlen szám hív. Pszichológusnál is jártam, de az még rosszabb volt, vissza se mertem menni. Le lehet ezt a betegséget valahogy küzdeni? Nekem már annyi is elég lenne, hogy valamit dolgozni tudjak vagy merjek buszjegyet/bérletet venni, boltban húspultból kérni. De jelenleg a legnagyobb gondom a munka,valamit dolgoznom kell.


2019. dec. 13. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A hipnobehaviorita kezelés lehet eredményes.
2019. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj valami irodát keresni, ahol akár egymagad is dolgozhatsz, vagy max 2-3 emberrel. Ha őket megszokod azután már biztos nem fogsz parázni.Én takarítóként pl kifogtam egy-két olyan munkát, ahol voltak ugyan, de nem volt muszáj velük szóba elegyedni köszönésen kívül. Irodaházakat takarítottam, de mire beértem, az ott dolgozók java része elment, aki meg maradt, az nem velem foglalkozott. Volt egy kolléganőm a másik épületben, de vele is csak akkor beszéltem ha volt kedvem. Ha nem volt, azt is megértette, mivel nagyon hasonló természetűek voltunk. Mondjuk én nem vagyok szoc.fóbos, csak nagyon hamar lefárasztanak az emberek és nincs türelmem a hülyeségeikhez. A jellegzetes magyar munkahelyi mentalitás és közeg meg pláne elviselhetetlen számomra, úgyhogy egyik fő szempont nálam, hogy minél kevesebb kollégával legyek összezárva. Étterembe is jártam takarítani, ott is szinte mindig egyedül voltam. Tudom, hogy nem egy színvonalas meló, de ha az egyedüllét a szempont nálad, akkor ez is egy opcio.
2019. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: Köszi, utána fogok nézni.

2-es: Neked is köszönöm a történetet. Keresgélek hátha nekem is sikerül valamit tálálnom.

2019. dec. 14. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon meg tudlak érteni, mivel én is szoc.fóbiás vagyok, viszont ha nehezen is, de elintézek mindent, telefonálás, hivatalos ügyek, vásárlás, bár kissé szorongok végig mindig. Dolgozni viszont nem járok, mert idegesítenek az emberek, főleg a rosszindulatúak, meg amúgy se tűrném már el senkitől a kioktatásokat ill. a beszólogatásokat. Így csak családi segítséggel vagyok meg, ill. próbálok ügyeskedni pénzügyi téren kisbefektetőként, hogy egy kis plusz pénzhez tudjak jutni időnként. Bár te azt írod, hogy mindenképpen dolgozni szeretnél, nos akkor valóban olyan munka kéne neked, ahol nem igazán vagy közösségben, hanem inkább egyedül dolgozol valamit, társak nélkül, pl. takarító vagy kézbesítői munka. Orvoshoz én nem mentem el, mert nem szerettem volna én is gyógyszereket szedni emiatt, így saját magam próbálok valahogy elevickélni ebben a helyzetben, több-kevesebb sikerrel...
2019. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvos írt fel gyógyszert, az használt, már nem kell szednem. :)
2019. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szocfóbiás vagyok,introvertált és ügyintéző.


Mondanom sem kell mennyire le vagyok szívva nap végére. Délben kimenni ebédszünetre is nagy erőfeszítés nekem.

Emberek utcán,boltban,buszon,mindenhol.


Kollégák nagyon jó fejek,normálisak,befogadtak egyből szobán belül, szeretem őket,de vannak napok amikor senkit nem kívánok magam köré.


Telefonálni csak akkor szoktam,ha már tényleg nincs más megoldás és muszáj.


Sajnos még én sem jöttem rá,hogy mi lenne a megfelelő munka nekünk.

2019. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!