Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan depresszió, ami...

Létezik olyan depresszió, ami nem kezelhető?

Figyelt kérdés
Az egész élet arról szól, hogy lefoglalja magát az ember, és akkor talán boldog lehet. Van akinek ez könnyen megy, de én minél többet próbálkozom, annál jobban belefáradok a boldogság keresésébe. Nehezíti a dolgomat, hogy nem tudom mitől lennék elégedett hosszú távon, minek van értelme. Biztos vagyok benne, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, vagy valamit félreértek, de lehet az agyam nem működik rendesen, mert egyre kevesebb dolognak vagyok képes örülni, egyre gyakrabban vagyok magamba fordulva, esténként, fáradtan főleg. Tudom, hogy bármire képes vagyok az életben, amit el szeretnék érni, de nem látom a végső célját, értelmét. Miért küzdjek mindenért, ha a végén úgyis meghalok? Mi bajom van nekem? Hol lett elrontva az egész? Ha visszanézem a régi videókat magamról, amin kisebb voltam, egyszerűen nem ismerek magamra, mintha egy idegen gyerek lenne a felvételeken. 25/F
2019. dec. 15. 19:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, ha az antidepresszánsok segítenének, akkor sem felejteném el, hogy miért van ez az állapot, ha abbahagyom, akkor megint rosszabb lesz. Akiknek jól működik ez a rendszerük, hihetetlenül szerencsések, soha nem fogják megtapasztalni ezt az érzést. De mivel én nem ilyen vagyok, nem tartom valószínűnek, hogy az egész élet boldogságának az illúzióját el tudom felejteni, még ha átmenetileg jobb is lenne.
2019. dec. 15. 19:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy lètezik, nem kezelhető csak szinten tartható, hogy ne súlyosbodjon. Hála a nagyon jó magyar egészsègügynek elrontottak nàlam egy műtètet 24 évesen, azóta depressziós vagyok, mert alig tudok járni. Rokkantságin vagyok. Annyit mondott az orvos, hogy nem várható, hogy ez meggyógyul és ezzel együtt a depresszió sem. Most 33 vagyok, ilyen állapotban nem szeretnèk sokáig élni, de öngyilkos sem akarok lenni. Belgiumban egy paralimpikon így a harmincas évei elején nyert egy paralimpiai versenyt, most 40 évesen úgy döntött, hogy aktív eutanàziàt hajtat vègre magàn, mert nem volt esèlye a gyógyulásra és így nem akart èlni tovább. Embersèges megoldás. Sajnos itt jelenleg ilyen nincsen. Te viszont kérdező gondolom nem vagy ilyen rossz helyzetben, így van esélyed a gyógyulàsra is.
2019. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom ami történt veled, de nálad legalább lehet tudni, hogy mi okozza a depressziódat. Az orvos sem értem hogy mondhat ilyet, hogy nem gyógyul meg, legalább is ami a nem fizikai oldaladat illeti. A paralimpikonról olvastam én is, viszont úgy tudom, neki olyan fájdalmai voltak, amire már a legerősebb fájdalomcsillapítók sem hatottak, azért döntött így.
2019. dec. 15. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Hihihi. A pszichiátria igazi gyógyító!
2019. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Direkt rontották el a műtéted. A pszichopaták irányítják az egészségügyet is. Ez meg nem csak a pszichiátriára vonatkozik. Van hogy valaki meggyógyulde azt ők akkor elengedték vagyis szabad.
2019. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvass spirituális könyveket. Akard megtudni ki vagy valójában és akkor minden megoldódik.
2019. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Èn ilyet nem állítottam, hogy direkt rontották el. De az sajnos tény, hogy elrontották. Ezzel borzasztó nehéz együttélni, hogy úgymond nyomorèkká tettek és sajnos a pszichiáterek nem partnerek abban, hogy el tudjam fogadni. Olyat mondani, hogy nem fog kigyógyulni soha a depresszióból mert ebből lehetetlen. Ilyet mond egy pszichiáter. Elveszi a betegtől az utolsó reményét is. Nem tudom az a céljuk, hogy öngyilkosok legyünk vagy tènyleg nem tudom mit akarnak ezzel elérni. Tény, hogy nagyon fiatalon lettem ilyen. Rgy bácsinak a kórhàzban ugyanaz az orvos szintèn elrontotta a műtétét, mondta is nekem bent a bàcsi, hogy már nem leszünk azok akik voltunk. Oké igen àm, csakhogy ő hetven valamennyi volt ergo bízhat benne, hogy koràból adódóan egyébként is magàhoz szólítja a jó Isten, de èn még csak huszonéves voltam. Olyan fiatalon nagyon borzasztó volt ezzel szembesülni, hogy ez van és ez màr nem is fog vàltozni vàrhatóan.
2019. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!