Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell viselkedni annak...

Hogyan kell viselkedni annak a személynek, akinek a párja skrizofén problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
Irtó jó ember, szeret, ki is mutatja, de időnként - " ha van rajtam kalap azért, ha nincs rajtam azért " -beleköt a fába is, és mivel én vagyok a közelében énrajtam csattan az ostor. Kb.3 éve van ez, de most már sírás nélkül nem bírom elviselni. Azt vettem észre, hogy 2-3 nap után, ha rendbejön -gyógyszer nélkül- úgy tesz, mintha nem történt volna semmi, szinte úgy érzi, hogy én haragszom. Alig merek közeledni hozzá. Hogyan viselkedjek. Próbáljam ne a szívemre venni a dolgot és hagyni hogy magától lefusson a dolog?
2010. júl. 20. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Kimutatottan skizofréniás, vagy ez csak feltételezés?? Mert ha valóban az, akkor állandó gyógyszerszedésre van szüksége, anélkül ez a betegség nem javul.
2010. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban beteg akkor mindenképpen kezeltetni kell,mert nem tudni gyógyszerek nélkül milyen méreteket ölt,vagy mire képes.Te annyit tehetsz hogy figyeled rendben szedje a gyógyszereit.Valószínű lelkileg sérülékenyebb a tiszta pillanataiban,de azért nem kell mindent eltűrnöd.
2010. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem gyógyítható betegség, állandóan kell szedni a gyógyszert, mindent tudj meg a betegségéről és aszerint kezeld, légy türelmes, ha megbánt, szólj neki, h ez neked fáj, de szépen szólj, nem hülye, csak beteg, fokozottan figyelj rá, skizofréneknél sok az öngyilkossági kísérlet, remélem ilyen nem lesz
2010. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. A cukorbetegséggel is összefügghet, így a kezelőorvosnak is véleményt kell alkotnia szerintem.
2010. júl. 22. 21:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Én csak feltételezem, hogy ez a betegsége, mert olvastam másoktól is, hogy ugyanezek a tünetek. Nem tudom hogy lehet elvinni az orvoshoz, ugyanis elég makacs. Nem szeret orvoshoz járni. Esetleg kérdezném milyen gyógyszerek vannak erre a betegségre?
2010. júl. 23. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nincs annál nagyobb butaság, mint amikor olvasott dolgok alapján megpróbálsz az orvos helyett diagnózist alkotni. A skizofrénia nagyon komoly dolog, ha ez így rá bírod mondani a párodra, nem is tudom, mit mondjak... biztos vagy benne, hogy szereted őt? Kb. mintha az lenne a véleményed róla, hogy őrült, csak kicsit szebben fogalmaztad meg.


Több lehetőség is van, de biztosat csak vizsgálatok után lehet mondani.

1. Ha cukorbeteg, igen, lehet attól is, de ez NEM NORMÁLIS állapot, tehát nincs jól kezelve a cukorbetegsége. Erre nem legyinteni kell, hanem helyrehozni, mert a nem megfelelően kezelt cukorbetegségbe bele lehet halni és nyomorékká lehet válni (amputáció), gondolom, ezt pontosan tudjátok.


2. Ha valóban van okod skizofrénia miatt aggódni (a legírtak erre egyébként semmilyen alapot nem szolgáltatnak! keveset tudunk), akkor ez nem kívánságműsor, pszichiáter és kezelés kell, mielőtt elhatalmasodik rajta. Ha erre nem hajlandó, akkor sajnos bele kell törődnöd, hogy NEM SZERET téged, mert nem tesz meg mindent azért, hogy téged megóvjon magától. Nem vagy köteles egy beteg ember kirohanásait elviselni, tehát ha tényleg szeret, mindent megtesz, hogy változtasson. Ha nem emlékszik, akkor is. Ha nem emlékszik és nem hisz neked, akkor a kapcsolat egy kalap szart se ér. Más kérdés, hogy mindent megtesz, mégsem sikerül, de akkor legalább a szándék megvolt.


3. A párodnak semmi baja, pusztán rossz a természete. Te meg, ahelyett, hogy ezt beismernéd, mentségeket keresel, pl. hogy skizofrén, mert ezzel fel tudnád menteni a bunkóság alól. Olyan dolog keresel, ami miatt nem hibáztatható.


Mindenképpen orvos kell, mert ő tudja megmondani, van-e szó betegségről, és ha igen, milyenről.

2010. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy butaság laikusként diagnózist állítani egy olyan betegségről, amit szakorvosok is csak félve hoznak, komoly indokok alapján. Nekem egy sima bántalmazó személyiségnek tűnik, de ezt is könnyelműség ennyi info alapján kijelenteni. Aki naná, hogy szeret evvel tartja sakkban az áldozatait az ilyen ember.
2010. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bizonyos gyógyszeres kezeléssel le lehet győzni.
2010. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az egyszerre 3 pontba foglalt írónak üzenem, hogy igenis szeret és a családja is imádja. Azért gondoltam erre a betegségre, mert egy másik honlapon egy hölgy ugyanolyan tüneteket sorolt fel, mint amit néha a párom elkövet és a pszihológus válaszolt. Remélem a szakorvoshoz rövidesen el tudunk menni és utána beszámolok a diagnózisról, hogy másoknak is segítsek.
2010. júl. 23. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok (sajnos), mint te, páromnál már diagnosztizálták a skizofréniát, most is kórházban van, ahol viszont nem kezelik, csak szedálják, h ne legyen agresszív.

Írj privit nyugodtan, ha gondolod.

2010. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!