Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ! Hozzá értők! Szorongok,...

! Hozzá értők! Szorongok, lelki problémákkal küszködök, és az orvosom 0,5 mg Xanaxot írt fel. Lehet tőle valami bajom, szedte valaki, és volt negatív hatása? Nagyon félek még sohasem szedtem nyugtatót! Köszönöm előre is a válaszokat 23/L

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha még soha nem szedtél ilyesmit, akkor én azt javaslom, hogy egyelőre felezd el, elég lesz 0,25 is. Semmi bajod nem lesz tőle, kicsit kábának fogod érezni magad, de rendkívüli nyugalom tölt majd el és aludni szeretnél. Félni semmiféleképp ne félj, nem harap, és ráadásul egy hét alatt elmúlik a kábaság, és megmarad a nyugalom.

Nekem ennyi negatív hatással járt, de ez annyira minimális volt a szorongáshoz és a félelemhez képest, hogy számomra megkönnyebbülést jelentett.

2011. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jól van megpróbálom úgy.

Csak annyitól tartok hogy mondták hogy rá lehet szokni,meg hogy szexuális zavarokat okoz.

2011. máj. 11. 10:49
 3/16 anonim ***** válasza:
Én olyan két éve szedtem. Esténként rosszul lettem igy bevettem egy xanaxot. Általában heti háromszor-négyszer vettem be. Én leszoktam már róla, de ugyanúgy néha még most is érzem, hogy nem vagyok valami jól. Szerintem ebből teljesen "kigyógyulni" nem lehet. De most ezt folyamatosan kell szedned vagy, hogy mondta az orvos? 24/L
2011. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is írtak már fel nyugtatót(rexetin,brexin). Kiváltottam,hazamentem,utánaolvastam.Nagyon rossz véleményeket olvastam a xanaxról,mert nagyon erős és a mellékhatásai is gázosak és könnyen rá lehet szokni.Az a pszichiáter is mondta akinél voltam,hogy azt nem szeretné felírni,ezért kaptam a fent említett gyógyszereket,de én még azokat sem mertem bveszedni,itt porosodnak:S megpróbáltam magamat meggyógyítani,rendezgetni a kis lelkivilágomat. Szerintem menj fel xanaxos fórumra,ott biztos sok segítséget kapsz!

Remélem azért valamennyit tudtam segíteni!:)

2011. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem rendszeresen kell szednem,az orvosom azt javasolta hogy

akkor vegyem be, ha rosszul érzem magam.

2011. máj. 11. 11:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Neked milyen tüneteid vannak? A rosszullét alatt mit értesz?

Én érdekes, de este vagyok csak rosszul. Szédülök, remegek, hányni is szoktam olyankor. Az, hogy ez meddig tart változó. A családom szerint nincs ezzel semmi gond. De én már nagyon kezdem unni. Két éve kezdődött és volt olyan, hogy egy hétig minden este aztán volt olyan, hogy egy hónapig semmi. Az első félév volt a legrosszabb akkor szinte naponta, de mostanra tényleg csak ritkán fordul elő, de egyszerűen este már másra se tudok gondolni, hogy vajon mi lesz megint rosszul leszek-e. Próbálom magam lekötni este, sorozatot nézek. Nem tudom mi lehet ez, hogy csak stressz vagy pánikbetegség. Gondoltam elmegyek orvoshoz, de úgyis csak nyugtatót tud kiírni. Amit én már nagyon nem akarok szedni. Neked mondott az orvos ezenkívül esetleg valami mást? Itt a gyk-n már én is kérdeztem erről és írta egy lány, hogy társaságba kell járni, ki kell mozdulni itthonról. Te mennyire szoktál eljárni? Bocsi ha hosszú voltam vagy ha olyat kérdeztem amire nem szeretnél válaszolni.

2011. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

www.antipanik.hu


www.neuroptim.hu


Olvasgasd, hasznodra fog válni , ahogy elnézem.

2011. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A nyugtatószer önmagában nem okoz szexuális zavarokat, azokat csakis az antidepresszánsok okozzák.
2011. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 D.O.81 válasza:
Max. rászoksz.
2011. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nálam abban nyilvánul meg a rosszullét hogy feszültnek, idegesnek érzem magam,van hogy naponta többször is rám jön

a síró görcs.Akármilyen alkalom van sohasem tudom magam igazán jól érezni,mert mindig agyalok,rágódok valamin.

Már a külvilág sem érdekel annyira.

Rengeteget veszekszem a párommal,sajnos rajta vezetem le a feszültségemet,amiért rengetegszer bűntudatom is van egyébként,mert tisztában vagyok vele hogy nem érdemli meg,de olyan feszült vagyok olyankor hogy mindenkibe bele tudok kötni sajnos.

Utána viszont rögtön meg is bánom az egészet.

2011. máj. 11. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!