Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy élelmiszer-függ...

Rájöttem, hogy élelmiszer-függő vagyok. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ne kritizáljatok és ne kérdőjelezzetek meg kérlek, hanem segítsetek, hogy mi a következő lépés, hogy küzdjem le?

2019. dec. 25. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki "élelmiszer-függő".

Anélkül meghalnánk.

Megfogalmaznád máshogy a kérdést?

2019. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ooh igaz, akkor inkább úgy mondom hogy “kényszerevő”. Nekem sokszor az evés (a felesleges nassolásokra és repetákra gondolok, ami már túlhalad az egészséges, szükséges táplálékbevitelen) rengeteg kényelmetlen gondolatot, stresszt és bűntudatot okoz. Pl. van hogy nem akarok enni semmit, tudom hogy árt, tudom hogy hízni fogok, még csak nem is kívánom azt a nyomorult mondjuk, sajtot (de bármi lehet ami éppen eszembe jut) és mégis odasétálok a hűtőhöz enni pár falatot. Ettől persze rosszabbul érzem magam, és mit csinálok? Eszek még. Ha rosszul érzem magam, eszek. Ha unatkozom, eszek. Ha sok a dolgom, ahelyett hogy haladnék velük, eszek. Néha csak ok nékül eszek... Elég szar érzés, teljesem elvesztettem a kontrollt.
2019. dec. 25. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább pótcselekvésre hasonlít, mintha nemrég raktad volna le a cigit.

Valóban, ahogy írtad, az önkontroll hiányáról van csak szó.

Ebben sajnos innen nem tudunk segíteni, először saját magaddal kell megvívni a harcot.

Bár szerintem a karácsony nem a leg ideálisabb időszak erre. (Sok lesz a nehézség).

Kitartást, és kellemes ünnepeket.

2019. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem működik, hogy lecseréld valami más pótcselekvésre? Rágcsálj mondjuk valami egészségeset, zöldséget, gyümölcsöt.

A legjobb az lenne, ha elmennél pszichológushoz. Tipikusan ha a szándékaid ellenében cselekszel, szakemberhez kéne fordulni.

2019. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!